سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷

مشاور رئیس سابق تشکیلات خودگردان:

یاسر عرفات با "خمیر دندان" ترور شد

ل

مشاور سابق یاسر عرفات رهبر سابق فلسطینی برای اولین بار مطرح کرد که عرفات از طریق سمی که به خمیردندان او وارد کرده بودند، ترور شد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «بسام ابوشریف» مشاور سابق «یاسر عرفات» رئیس پیشین تشکیلات خودگردان و رهبر سابق جنبش «فتح» فلسطین، فاش کرد که عرفات از طریق خمیردندانش ترور شده است. 

ابوشریف دوشنبه‌شب در گفت‌وگو با تلویزیون ماهواره‌ای « A ONE TV» ضمن انتقاد از برگزاری «کنفرانس ورشو»، هدف آن را «نابود کردن مسئله فلسطین» دانست و فاش کرد «آمریکا به ایران پیشنهاد داده بود در مقابل ادامه برنامه هسته‌ای خود، مسئله فلسطین را خط بزند [و از سیاست خود حذف کند]. 

این مقام سابق فلسطینی توضیح داد که برخی، حقایق را برای یاسر عرفات واژگون جلوه دادند و مدعی شدند که مسیر توافق «اسلو» همان راه تشکیل دولت مستقل فلسطین است اما اسرائیل هیچگاه با تشکیل دولت [کشور] مستقل فلسطین تحت هیچ شرایطی موافقت نخواهد کرد و محمود عباس رئیس کنونی تشکیلات نیز «معامله قرن» را نخواهد پذیرفت. 

به گفته ابوشریف، عرفات از طریق سمی که وارد خمیردندانش کردند ترور شد و هر وقت مسواک می‌زد مقداری از سم وارد لثه او و از آنجا وارد خونش می‌شد. او ادعا کرد که قبل از مرگ عرفات، چندین بار درباره وجود طرح‌هایی برای قتل او هشدار داده بود اما کسی توجه نکرده بود.

ابوشریف توضیح داد «رئیس‌[جمهور] عرفات خجالت می‌کشید که پیشنهادهای مرا بپذیرد مبنی بر اینکه از آشپزخانه‌اش غذا نخورد یا از کسی دارو نگیرد و داوطلب شدم که خودم و خانواده‌ام این مسئولیت را بر عهده بگیریم. نامه مکتوبی برای فرستادم و او هم به اطرافیانش ارجاع داد و برخی هستند که وجود این نامه را تکذیب می‌کنند». 

او توضیح داد که یک روزنامه‌نگار اسرائیلی به او گفته بوده که اسرائیل قصد دارد «دو روباه پیر» را که منظورش عرفات و آریل شارون بود، ترور کند و همان عوارض را نیز شارون دچار شده بود. 

این مقام فلسطینی در پایان توضیح داد که یک روزنامه‌نگار آمریکایی نام اسم سمی که عرفات با آن ترور شد را به او گفته و آن را «تالیم» (Thallium) اعلام کرده است. 

یاسر عرفات معروف به ابوعمار در نوامبر سال ۲۰۰۴ در بیمارستان نظامی پرسی در حومه پاریس و در نتیجه ترور درگذشت. او رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از زمان تأسیس در ۱۹۹۶، رئیس سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) از سال ۱۹۶۹ و رئیس و مؤسس جنبش فتح از سال ۱۹۵۹ تا هنگام فوت بود.

آذرماه گذشته «بسام ابوشریف» همچنین فاش کرده بود که صورت‌جلسه‌ نشستی را در اختیار دارد که ثابت می‌کند ترور عرفات با اطلاع و موافقت حکومت آل سعود بوده  و جرج بوش پسر رئیس‌جمهور اسبق آمریکا در جلسه با آریل شارون نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به او گفته که آل سعود با ترور عرفات موافقت کرده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.