دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان عنوان کرد

تولید بیش از ۵۷ میلیون متر مکعب آب برای شرب ۲۱ شهر زنجان

مدعامل آبفا زنجان

زنجان-علیرضا جزء قاسمی گفت: زنجانی ها درسال جاری آب کمتری مصرف کرده اند.

به گزارش خیرنگار قدس آنلاین، علیرضا جزءقاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: امسال در ۱۰ ماهه سال ۹۷ بیش از ۵۷ میلیون متر مکعب آب برای شرب ۲۱ شهر استان زنجان تولید شد.

جزء قاسمی اظهار داشت: میزان تولید آب شرب در سال گذشته در همین مدت ۶۰ میلیون متر مکعب بود که امسال به دلیل کاهش مصرف و آب بدون درآمد این میزان ۳.۴ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: سرانه تولید آب هر شهروند نیز در استان زنجان امسال ۲۵۰ لیتر در شبانه روز بوده است که نسبت به سال گذشته ۵ درصد کاهش را نشان می دهد؛ بیشترین سرانه تولید آب شرب به ترتیب مربوط به شهرهای چورزق ، گرماب و ماهنشان و کمترین سرانه تولید نیز در شهرهای نیک پی ، زرین رود و سجاس بوده است.

جزء قاسمی اضافه کرد: سرانه مصرف خانگی در شهرهای استان نیز در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۸۶ لیتر در شبانه روز است که ۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است؛ بیشترین سرانه مصرف آب شرب به ترتیب مربوط به شهرهای چورزق ، حلب و ماهنشان بوده و مصرف سرانه آب در شهر زنجان نیز ۱۸۶ لیتر برای هر نفر در شانه روز می باشد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان  در خاتمه گفت: میزان مصرف آب شرب در استان زنجان در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۳ میلیون متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳ درصدی داشته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.