سه‌شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس:

اعتبارات مقابله با ریزگردها در سال ۹۸ بیش از بودجه عمرانی خوزستان است

 "  هوا " امروز  در اهواز   حسابی گردو خاک کرد

خوزستان_ عباس پاپی زاده گفت: اعتباراتی که برای مقابله با ریزگردها در نظر گرفته شده است از کل بودجه عمرانی خوزستان در سال ۹۸ بیشتر است.

به گزارش قدس آنلاین، عباس پاپی زاده عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، با تأکید بر عدم حذف بودجه ریزگردها در سال ۹۸، اظهار کرد: ۶۶۰ میلیارد تومان برای تأمین مواد موردنیاز مالچ پاشی از محل سهم ۱۴.۵ درصد وزارت نفت به‌منظور مقابله با کانون‌های بحرانی گردوغبار در خوزستان در نظر گرفته‌ شد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار ارز نیمایی معادل ۸۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به خوزستان، گفت: از این میزان ۵۰ میلیون دلار به‌منظور کنترل ریز گردها و ۵۰ میلیون دلار دیگر به‌منظور اصلاح، تعمیر، نوسازی و بازسازی شبکه برق خوزستان و پایداری در مقابل ریزگردها اختصاص پیدا کرد که در سال ۹۸ اجرایی می‌شود.

 عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس افزود: ۱۵۰ میلیون دلار دیگر برای بحث آبخیزداری و پایداری سفره‌های زیرزمینی در کشور در نظر گرفته شد که سهم زیادی از این بودجه به خوزستان اختصاص داده شد تا شاهد خشکی مفرط در دشت‌های خوزستان و تبدیل‌شدن آن به کانون ریزگردها نباشیم.

 پاپی زاده عنوان کرد: درمجموع اعتباراتی که برای بحث ریزگردها در نظر گرفته‌شده است از کل بودجه عمرانی خوزستان در سال ۹۸ بیشتر است؛ این بودجه‌ها با توجه به بارندگی‌هایی که امسال داشتیم می‌تواند تکمیل‌کننده روند مقابله با ریزگردها باشد.

 وی با بیان اینکه در دو سال گذشته مقابله با ریزگردها را به‌طورجدی شروع کردیم، گفت: در سال ۹۸ نیز با توجه به مسائلی که گفته شد برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفت؛ مقابله با ریزگردها باید یک‌روند مداوم باشد تا اثربخشی لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.