سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان تاکید کرد

لزوم همت شورا و شهرداری برای حل مشکل شرکت عصر طلایی هگمتانه

شورای شهر

همدان-جلسه این هفته کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با حضور رئیس و اعضا، مدیرکل دیوان محاسبات ،نماینده سازمان بازرسی استان ، معاون اداره کل اطلاعات استان ، شهردار، معاونین، مدیران و کارشناسان شهرداری با محوریت بررسی فرایند سرمایه گذاری در پروژه پارک ملل توسط شرکت عصر طلایی هگمتانه برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قراباغی رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان، تأکید کرد: تدوین طرح جامع اقتصادی برای استان و شهر همدان ضروری است و تحقق این امر باید متولی مشخصی داشته باشد.

وی با تاکید به حمایت از سرمایه گذار و تلاش برای دلگرمی آنان افزود: تمام تلاش ما بر این است که سرمایه گذاران از ورود به همدان پشیمان نشوند.

قراباغی با بیان اینکه باید خودمان را در جایگاه سرمایه گذار قرار دهیم تا مسایل و مشکلات آنها را بهتر متوجه شویم، اضافه کرد: رضایت سرمایه گذاری که در استان مشغول به  کار است عاملی برای جذب بقیه سرمایه گذاران نیز است.

وی راه برون رفت همدان از بیکاری را حمایت از سرمایه گذاران در بخش های مختلف و به طور خاص در حوزه مدیریت شهری دانست و گفت: می توانیم با حمایت از سرمایه گذاران فعلی؛ بستر ساز حضور سرمایه گذاری های کلان در همدان باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورا با اشاره به اینکه اراده ما در کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر؛ رفع مشکلات سرمایه گذاران حوزه مدیریت شهری است،اضافه کرد: لازم است کارگروه تخصصی متشکل از مدیران و کارشناسان  شهرداری، شهرسازی، درآمد، حقوقی، نمایندگان دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و دادگستری تشکیل شود تا مباحث و موانع موجود در کار فعالیت شرکت عصر طلایی هگمتانه برای احداث پارک ملل تشکیل شود.

قراباغی با بیان اینکه شورا در راستای حمایت از سرمایه گذاری اقداماتی را انجام داده است، یادآور شد: شورا و شهرداری به تنهایی در این زمینه نمی تواند موفق عمل کند و باید دیگر مسئولین ذیربط در کنار ما باشند چراکه حمایت آنها باعث دلگرمی ما در پیگیری مسائل سرمایه‌گذاران می شود همچنین افزایش انگیزه سرمایه گذار را نیز به دنبال دارد.

وی از رفع مشکل اجرای پروژه میدان بار جدید خبر داد و یادآور شد: دستورالعمل شیوه نامه و پیش فروش غرفه های این میدان بار مورد بررسی قرار گرفت و اعضای شورا و مدیران شهرداری در راستای حل مشکل این سرمایه گذار، پای کار هستند و هم اکنون کارها به خوبی  پیش می رود.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان ضمن تشکر از همکاری دیوان محاسبات و سازمان بازرسی با شورا و شهرداری جهت رفع موانع کار سرمایه گذاران، اظهار کرد: حمایت از سرمایه‌گذار باید در عمل دیده شود اینکه تنها شعار دهیم که فرش قرمز پهن می کنیم کافی نیست چرا که در این زمینه اقدام و عمل بسیار مهم است.

هدف شورا در حمایت از سرمایه گذار جذب آن است نه شعار

کامران گردان هم با بیان اینکه با توجه به اینکه سرمایه گذاری از اهمیت خاصی برخوردار است باید از شعار زدگی بپرهیزیم، گفت: سعی شورا برای حمایت از سرمایه گذار تنها با شعار دادن نیست بلکه هدف ما عمل و جذب سرمایه گذار برای پایتخت تاریخ تمدن است چرا که رونق اقتصادی کاهش بیکاری را به دنبال دارد و ثمرات آن به نفع شهر و شهروندان است

رئیس شورای شهر همداناضافه کرد: سعی میکنیم با تشکیل کمیته تخصصی مشکل شرکت عصر طلایی  هگمتانه  را حل کنیم تا بتواند کار خود را برای سرمایه‌گذاری در این شهر ادامه دهد.

گردان تاکید کرد: لازم است شرکت عصر طلایی نقشه های پروانه شهر را به شهرداری ارائه دهد تا محاسبات لازم انجام شده و مشکل حل شود.

مشکل شرکت عصر طلایی باید ضربتی انجام شود

حاتم نیکخونیز ضمن تشکر از اعضای شورا جهت حمایت و پیگیری ها برای رفع مشکلات سرمایه ‌گذار پارک ملل گفت: کار باید ضربتی انجام شود نباید فرصت را از دست بدهیم .

مدیر کل مدیرکل دیوان محاسبات استان همدانبا اشاره به نوع قرارداد منعقد شده شهرداری با شرکت عصر طلایی هگمتانه یادآور شد: این موافقتنامه بیشتر حالت توریستی و تجاری داشته و ما نیز برای رفع کمک آماده هستیم .

وی در این خصوص تاکید کرد: چنانچه در این زمینه کمک نکنیم سرمایه‌گذار خسته شده و این آسیبی برای ظرفیت سرمایه گذاری استان است.

وی با تاکید بر اینکه باید مشکلات سرمایه گذاری پارک ملل به صورت شفاف بیان شود، افزود: قطعاً مشکل باید آسیب شناسی شده و حل شود و قطعا مئانعی وجود دارد که تاکنون حل نشده است نباید زمان را تنها با تشکیل جلسات از دست داد باید ضربتی وارد شد.

معاون اطلاعات استان همدان نیز با بیان اینکه حمایت از سرمایه گذار در همدان به گونه‌ای بوده که تاکنون حتی یک بار پای یکی از سرمایه گذاران به اطلاعات باز نشده است، افزود: این بزرگترین کمک اداره اطلاعات به بخش سرمایه گذاری است و ما تمام وقت پای بحث سرمایه‌گذاری هستیم.

نماینده سازمان بازرسی استان همدان نیز با اشاره به اینکه همه ما در پیروی از منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از سرمایه‌گذاری در تلاش هستیم افزود: متاسفانه روند صدور پروانه برای سرمایه‌گذار در همدان طولانی است و این موضوع باید حل شود

سادات با بیان اینکه در حمایت از سرمایه گذار قانون نیز باید رعایت شود، گفت: طبق قانون شورا و استانداری محدودیت هایی دارند و بیشترین تلاش ما حل مشکلات فعالان اقتصادی است و تا حدودی توانسته ایم در این راستا مدیران را راهنمایی کنیم.

نماینده شرکت عصر طلایی هگمتانه هم در این جلسه با بیان اینکه ما آمادگی این را داریم که برای این استان ارز آوری داشته باشیم گفت:علی رقم با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلاتی که در خصوص سرمایه گذاری در همدان برای این شرکت به وجود آمده باز انگیزه کار در این استان را داریم .

محمود شرفخانی اضافه کرد: هدف شرکت سرمایه گذاری ، رونق اقتصادی و به تبع آن ایجاد اشتغال است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.