جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱

گمرک کره جنوبی اعلام کرد

افزایش ۴ برابری خرید نفت کره از ایران در فوریه نسبت به ژانویه

خرید نفت

گمرک کره جنوبی اعلام کرد خرید نفت سئول از تهران در ماه فوریه هرچند به نسبت به پارسال ۱۲.۵ درصد کاهش یافته اما نسبت به ماه پیش از آن بیش از ۴ برابر شده است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، آمارهای گمرک کره جنوبی امروز نشان داد واردات نفت این کشور از ایران در ماه فوریه به نسبت مدت مشابه پارسال ۱۲.۵ درصد کاهش یافت.

این کاهش ناشی از محدودیت‌های واردات تحت معافیت اعطایی واشنگتن به سئول برای واردات نفت ایران است.

بر اساس آمارهای گمرک کره جنوبی، سئول در ماه فوریه ۹۸۳ هزار و ۴۹۷ تن معادل ۲۵۶ هزار و ۴۱۲ بشکه در روز از ایران نفت خریده است که در مقایسه با ۱.۱۲ میلیون بشکه در روز مدت مشابه پارسال کمتر است. در عین حال، واردات ماه فوریه به نسبت ۲۲۷ هزار و ۹۴۱ تن واردات در ماه ژانویه، بیش از ۴ برابر شده است.

به نوشته رویترز، کره جنوبی در میان ۸ کشوری است که در ماه نوامبر معافیت ۶ ماهه از تحریم های نفتی ایران را از آمریکا دریافت کرد و اجازه یافت حجم محدودی نفت از ایران خریداری کند.

به گفته منابع آگاه، واشنگتن احتمالا معافیت بیشتر این ۸ کشور را تمدید خواهد کرد اما انتظار می رود در مجموع حجم واردات از ایران کاهش یابد.

بر اساس این آمار، کره جنوبی در ۲ ماه نخست ۲۰۱۹، ۱.۲۱ میلیون تن یا ۱۴۹ هزار و ۸۹۰ نفت از ایران خریده است که ۴۱.۶ درصد کمتر از مدت مشابه پارسال (۲.۰۷ میلیون تن) است.

کره جنوبی در مجموع در ماه فوریه ۱۳.۱۴ میلیون تن (۳.۴۳ میلیون بشکه در روز) نفت وارد کرده است که نسبت به پارسال ۴.۷ درصد بیشتر است.

این کشور در این ماه ۳.۵ درصد کمتر نفت از عربستان خریده است. همچنین خرید نفت سئول از واشنگتن در ماه فوریه به نسبت پارسال بیش از ۷ برابر شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.