یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵

ترکی: دوران هوچی گری در فوتبال گذشته است

ژنرال در محاصره مردان سیاهپوش

امیر قلعه نویی

داستان ادامه دار اعتراض سرمربیان تیم های لیگ برتر که به محض عدم نتیجه‌گیری داوران را سیبل انتقادهای خود قرار می دهند جمعه گذشته پس از دیدار فولاد و سپاهان با موضع تند امیر قلعه نویی شدت گرفت و با واکنش داوران کشورمان همراه بود. سرمربی سپاهان پس از اینکه در اهواز نتوانست در مقابل تیم افشین قطبی به برتری برسد در خصوص تیم داوری جوان این بازی  و با موضع گرفتن نسبت به چهار داور باسابقه کشورمان گفته بود: برخی داوران قدیمی هستند که می‌توانند با پنج سوت معمولی پدر یک تیم را در بیاورند. ان‌شاءالله این داوران جدید این مسائل را یاد نگیرند و آن داوران قدیمی هم زودتر بازنشسته بشوند تا این فضای مسموم را به داوران جوان تزریق نکنند. من از چهار داور تا زنده‌ام نمی‌گذرم؛ ممبینی، ترکی،‌ فغانی و اشکان خورشیدی. این ها خاطرات بد زندگی من هستند و یک روز با فیلم و مدارک این ها را می‌خواهم بگویم.

حمید رضا خداشناس/ داستان ادامه دار اعتراض سرمربیان تیم های لیگ برتر که به محض عدم نتیجه‌گیری داوران را سیبل انتقادهای خود قرار می دهند جمعه گذشته پس از دیدار فولاد و سپاهان با موضع تند امیر قلعه نویی شدت گرفت و با واکنش داوران کشورمان همراه بود.
سرمربی سپاهان پس از اینکه در اهواز نتوانست در مقابل تیم افشین قطبی به برتری برسد در خصوص تیم داوری جوان این بازی  و با موضع گرفتن نسبت به چهار داور باسابقه کشورمان گفته بود: برخی داوران قدیمی هستند که می‌توانند با پنج سوت معمولی پدر یک تیم را در بیاورند. ان‌شاءالله این داوران جدید این مسائل را یاد نگیرند و آن داوران قدیمی هم زودتر بازنشسته بشوند تا این فضای مسموم را به داوران جوان تزریق نکنند. من از چهار داور تا زنده‌ام نمی‌گذرم؛ ممبینی، ترکی،‌ فغانی و اشکان خورشیدی. این ها خاطرات بد زندگی من هستند و یک روز با فیلم و مدارک این ها را می‌خواهم بگویم.

  بهترین خاطرات ما، بهترین الگوهای ما
این حرف های قلعه‌نویی اما واکنش تندی از سوی داوران و کمک‌داوران لیگ برتری در پی داشت. تعداد زیادی از قاضیان فوتبال ایران با انتشار پستی مشترک با چهار عکس از داورانی که قلعه‌نویی نامشان را برده بود و جمله «بهترین خاطرات ما، بهترین الگوهای ما»  به حمایت از هم‌صنف های خود پرداختند.

   فغانی:با لابی سیاسی به موفقیت نرسیده‌ام
علیرضا فغانی نیز در خصوص صحبت‌های امیر قلعه‌نویی که گفته بود او و سه داور دیگر را حلال نمی‌کند، گفت: همیشه اعتقاد دارم که این خداست که باید از من راضی باشد و نه بنده‌های خدا و این اعتقاد من است. به هر حال گذشت زمان همه چیز را درباره خیلی از افراد ثابت کرده و می‌کند. 
داور بین‌المللی فوتبال کشورمان تصریح کرد: در این فوتبال همواره سعی کرده‌ام خودم باشم و هیچ‌گاه به دنبال بازی‌های سیاسی، لابی با سیاسیون و داشتن خدم و حشم نبودم و هر کدام از دوستان مثل محسن ترکی، هدایت ممبینی و...که به جایگاه خوبی در این فوتبال رسیدند با تلاش خودشان بوده است.
وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: در این حدود ۲۴،۲۵ سالی که در فوتبال هستم به این نتیجه رسیدم که اکثر کسانی که درباره مسائل پشت پرده و باندبازی حرف می‌زنند خودشان اصل این کار هستند . ارتباط پنهانی با برخی مربیان و بازیکنان و یا سیاه‌بازی یا لمپن‌بازی دیگر جوابگو نیست و نمی‌توان با این کارها به موفقیت رسید.
وی در ادامه گفت‌ وگویش با فارس ادامه داد: من پیش خدا و وجدان خودم راضی هستم که اگر اشتباهی هم در داوری فوتبال انجام دادم کاملا سهوی و فوتبالی بوده است اما اگر کسی در عالم فوتبال مدرکی دارد که اشتباهی عمدی انجام شده آن را رو کند. 

  ترکی: دوران موفقیت با هوچی‌گری گذشته است
همچنین محسن ترکی، داور بازنشسته فوتبال ایران در گفت‌وگو با تسنیم، در واکنش به این صحبت‌ها اظهار داشت: من فوتبال ایران را کنار گذاشته‌ام و قصد دارم که آن را کلاً فراموش کنم. بارها و بارها در اطراف صحبت شده و تقاضای همکاری می‌شود، اما کلاً بدم می‌آید وارد این فضا شوم، به خاطر همین مسائل که یک عده آدم کوچک هر زمانی که با مشکل مواجه می‌شوند، به زمین و زمان چنگ می‌اندازند. به قول معروف یک نفر که در حال سقوط به ته چاه است، به هر چیزی دست می‌اندازد و می‌خواهد همه را با خود به پایین بکشد.وی افزود: فکر می‌کنم دوره قلعه‌نویی تمام شده است. در واقع دوره این حرف‌ها و مسائل گذشته و فوتبال تبدیل به یک علم شده و برای موفقیت در آن نیاز به سعی و تلاش است. دوره هوچی‌گری‌ها گذشته است. او باید خودش و تیمش را قوی کند تا در زمین فوتبال به حقش برسد.
داور بازنشسته فوتبال ایران که سابقه زیادی در قضاوت دربی پایتخت دارد، ادامه داد: او هم فیلم و مدارکش را بیاورد، من هم فیلم و مدارکی دارم که به وقتش من هم حرف‌هایی برای گفتن دارم و به وقتش جلوی او می‌ایستم. دوره اینکه یک نفر فکر کند یک زمانی فوتبالیست بوده و می‌تواند مربی قابلی هم باشد و همچنین با هوچی‌گری و یکسری مسائل عناوینی به دست آورد، گذشته است. 
وی درباره عدم واکنش مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته داوران و نبود یک اتحادیه برای داوران به منظور واکنش نشان دادن در چنین مواقعی درباره چنین صحبت‌هایی عنوان کرد: متأسفانه اتحادیه داوران نداریم و اگر هم قرار بود زمانی این اتفاق رخ بدهد، یک عده فدراسیون‌نشین و از مسئولان کمیته داوران مقابل این موضوع ایستادند و اجازه قدرت گرفتن این کانون و اتحادیه داوران را ندادند تا در چنین روزهایی خودِ داوران بتوانند از حق‌شان دفاع کنند. متأسفانه این از ضعف مدیریتی فوتبال کشور بوده که گریبان‌گیر داوران شده است.

  قلعه نویی: اگر جرئت دارید حرف بزنید
پس از حمله تند ترکی به قلعه‌نویی و موضع گیری سایر داوران کشور نسبت به این مربی ، سرمربی سپاهان  در گفت و گو با فارس در خصوص اظهارات محسن ترکی و علیرضا فغانی گفت: من حرف بدی نزدم و فقط گفتم از این چهار داور خاطره خوبی ندارم. مگر این حرف بدی است؟
وی افزود: اصلاً مگر آقای ترکی الان داوری می‌کند؟الان هم می‌گویم این داوران خاطرات بدی را برای من رقم زدند.قلعه نویی تاکید کرد: اگر آقایان گفتند حرف می‌زنند من مشکلی ندارم، حرف بزنند. آقای ترکی! و بقیه داوران ایران بدانند من جرئت داشتم حرف زدم اگر شما هم جرئت دارید حرف بزنید،اگر آقایان حرف دارند بزنند من هم همه چیز را جمع می‌کنم و حرف‌هایم را می‌زنم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.