پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹

مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی:

بیش از ۱۱۰ پرده‌خوانی «روایت عشق» درراه‌آهن مشهد اجرا شد

پرده خوانی

مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: به همت خادم یاران رضوی در مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تاکنون بیش از ۱۱۰ پرده‌خوانی در ایستگاه راه‌آهن مشهد برگزارشده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدعلی چمی‌گو گفت: گروه‌های هنری از ۲۸ اسفندماه سال ۹۷ در ایستگاه‎های راه‌آهن مشهد و ترمینال امام رضا(ع) در قالب‌های مختلف هنری همراه با صلوات خاصه زائران را بدرقه می‌کردند و به استقبال زائران می‌رفتند.
وی ادامه داد: اجرای آیین شعرخوانی هرروز با حضور شاعران آیینی با مضمون‌هایی متناسب با ایام ازجمله برنامه‌هایی بود که بسیار موردتوجه زائران قرارگرفته است.
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی افزود: گروه‌های سرود منتخب مشهد که برخی از آن‌ها دارای رتبه‌های ملی بودند در ایام نوروز در ترمینال و راه‌آهن مشهد به اجرا برنامه پرداخته‌اند.
وی عنوان کرد: اجرای پرده‌خوانی یکی از بخش‌های جذاب هنری بوده که با حضور پرده‌خوان‌های به نام مشهدی و خراسانی انجام می‌شد.
چمی‌گو بیان کرد: اجرای پرده‌خوانی بانام روایت عشق شامل ۸ فراز از زندگی امام رضا(ع) انجام‌شده است که از هجرت امام رضا(ع) از مدینه آغاز می‌شود و تا قرائت حدیث سلسله‌الذهب ادامه پیدا می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: پرده‌خوان‌های نوجوان در کنار پرده‌خوان‌های مجرب فرصت اجرا را یافتند که مجموعاً ۸ اجرا در روز را در این ایام انجام دادند.
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی عنوان کرد: کلیپ‌های هنری با صداهای خوانندگان ملی را مؤسسه آفرینش‌های هنری در تلویزیون‌های پهن‌پیکر برای زائران مشهد مقدس به نمایش گذاشته است.
وی بیان کرد: مجموعه پویانمایی‌های حاوی نکات اخلاقی استخراج‌شده از روایات و احادیث تحت عنوان «دیرین دیرین» نیز به نمایش درمی‌آید تا زائران در قالب این پویانمایی‌ها با معارف ائمه اطهار(ع) آشنا شوند.
انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.