شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸

مناطق آسیب پذیر مشهد در صورت بروز سیلاب تخلیه می شود

آزادسازی زمین های کال سیاسک

سرپرست فرمانداری مشهد گفت: با توجه به صدور اطلاعیه روز شنبه سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران و احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیلها در استان خراسان رضوی در صورت اعلام شرایط بحرانی، ساکنان مناطق آسیب پذیر از جمله حریم کانالهای زرکش و سیاسک در مشهد تخلیه می شود.

به گزارش قدس آنلاین ؛ حیدر خوش نیت ، شمار ساکنان مناطق یاد شده در مشهد را کمتر از 10 هزار نفر اعلام کرد و افزود: صبح امروز نشست مدیریت بحران در فرمانداری تشکیل گردید و هماهنگی های لازم برای مقابله با عواقب احتمالی بارشهای شدید آینده انجام شد.

وی اظهار داشت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی امروز و فردا حدود 30 میلیمتر باران بویژه در نواحی غربی مشهد خواهد بارید از این رو افرادی که اقدام به تصرف حریم و بستر مسیلها و کانالهای منتهی به 'کشف رود' کرده اند در معرض خطر قرار دارند و باید نسبت به تخریب تصرفات از جمله پلها اقدام نمایند.
وی گفت: با توجه به اینکه پیش از این آزاد سازی حریم رودخانه 'کشف رود' صورت گرفته است نگرانی برای طغیان و بروز سیلاب در این کانال طبیعی مشهد وجود ندارد.
سرپرست فرمانداری مشهد افزود: مردم برای اطلاع از شرایط جوی و اخبار مربوط به بروز حوادث احتمالی به منابع خبری رسمی از جمله پایگاه اینترنتی خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی (ایرنا) به آدرس http://www.irna.ir/rkhorasan یا صدا و سیمای جمهوری اسلامی مراجعه نمایند.
بر اساس اخطار اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، بیشترین حجم بارندگی از عصر امروز (شنبه) تا عصر فردا در مناطق مختلف این استان رخ خواهد داد.
در این مدت بارشهای پرحجم به شکل رگبار توام با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ پیش بینی شده که در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید خواهد بود.
شهرستان 3.5 میلیون نفری مشهد حدود 400 روستا دارد.
رودخانه 'کشف رود' در حومه شمالی کلانشهر مشهد پس از بارشهای جمعه گذشته به حالت طغیان درآمده و مشکلاتی را برای ساکنان اطراف این رود و مسیلهای منتهی به آن بوجود آورد.
این رودخانه از به هم پیوشتن دو رود فرعی جاری شده از کوههای هزار مسجد و بینالود تشکیل می شود و از شمال شهر مشهد می گذرد.
رودخانه 290 کیلومتری 'کشف رود' از غرب به شرق جریان دارد و در ادامه مسیر در محل پل خاتون به رودخانه هریرود می پیوندد و از آنجا به بعد 'رود تجن' نام گرفته و به سوی ترکمنستان ادامه می یابد و در ریگزارهای کشور همسایه فرو می رود.
منبع : ایرنا

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.