یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد

احتمال افزایش خروجی آب سد کرخه

1

بهنام سعیدی گفت: بیشترین خسارات را در سیل های اخیر استان های لرستان، خوزستان و گلستان دیدند.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، بهنام سعیدی سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به برقراری ارتباط با معمولان و پلدختر در استان لرستان افزود: جز پنج روستا گاز همه روستاهای سیل زده در این دو منطقه وصل شده است.

وی گفت: علت اصلی وصل نشدن برق در پلدختر تامین امنیت مردم است زیرا در این شرایط تعدادی از مردم به علت برق گرفتگی جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور افزود: همچنان شاهد خروجی آب از سد کرخه هستیم و احتمال افزایش حجم خروجی آب از این سد وجود دارد.

سعیدی گفت: تاکنون ۱۷۴ شهر و روستا در استان خوزستان از بیم وقوع سیل تخلیه شده اند و احتمال افزایش روستاهایی که باید تخلیه شوند وجود دارد.

وی افزود: در منحرف کردن آب از مناطق مسکونی به زمین های کشاورزی خساراتی به این زمین ها وارد شد که قابل جبران است زیرا اولویت اصلی حفظ جان مردم است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تاکنون ۷۰ درصد آب در آق قلا تخلیه شده است.

سعیدی افزود: تا ۱۰ فروردین ۲۶۲ میلی متر باران در کشور بارید که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶۵ درصد افزایش دارد.

وی گفت: از ۱۵۰ تالاب کشور بر اثر بارندگی های اخیر ۴۰ پهنه آبی احیا شده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور افزود: به سیل زدگان اطمینان می دهیم که نیروهای امدادی، مسئولان و نیروهای جهادی تا خارج کردن آخرین قطره آب از خانه هایشان در کنار آنها خواهند ماند.

سعیدی همچنین گفت: بر اثر سیل های اخیر ۷۰ نفر از هموطنانمان در استان های سیل زده جان خود را از دست دادند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.