یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

مهدی تاج: سرمربی تیم ملی تا نیمه اردیبهشت‌ماه انتخاب می‌شود/ هم حرف ما درست بود، هم حرف کی‌روش

مهدی تاج

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال از انتخاب سرمربی تیم ملی تا اواسط اردیبهشت‌ماه خبر داد.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در گفتگو با برنامه فوتبال برتر درباره انتخابش به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و اینکه این انتخاب چه تأثیری برای فوتبال ایران خواهد داشت، گفت: در انتخاباتی که برگزار شد، به غیر از رئیس، نواب AFC تغییر کردند. قطر، چین و ایران جزو نواب رئیس هستند و قطر و امارات به همراه کره‌جنوبی نیز شرکت کرده بودند، اما شانسی نداشتند. کار نواب مشخص است. پیش از این نواب رئیس شرایط خاص دیگری داشت، اما کاری که فدراسیون فوتبال ایران برعهده گرفته، نواب رئیس برتری است و فکر کنم در چهار سال استفاده بهینه‌ای برای فوتبال ایران داشته باشد، به خصوص مسائلی که در کمیته مسابقات درگیر آن هستید.

وی در مورد اینکه، یکی از مشکلات ایران بازی با تیم‌های عربستانی است، تصریح کرد: این مسائلی است که باید حل شود. کشور ما از این موضوع، آسیب می‌بیند. استقلال و پرسپولیس برای سفر دچار مشکلاتی شدند، به عنوان مثال استقلال وقتی به قطر سفر کرد، برای برگشت سخت بود که از بحرین به ایران برگردد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: سرمربی تیم ملی باید انتخاب شود و این اتفاق می‌افتد، اما یکسری برای دیر شدن آن دلواپس هستند. ما تا پایان اردیبهشت لیگ و در ادامه جام حذفی داریم. برای فیفادی مکلف هستیم سرمربی را انتخاب کنیم. ما باید ببینیم در کمیته مسابقات که خودم حضور دارم، جام جهانی ۴۸ تیمی می‌شود یا نه. این مسئله، ممکن است در تصمیم ما تأثیر بگذارد. مذاکراتی برای انتخاب سرمربی تیم ملی را انجام داده و در زمان مشخص اعلام می‌کنیم.

تاج  در مورد اینکه آیا ۴۸ تیمی شدن تیم‌ها در جام جهانی تأثیری در انتخاب سرمربی تیم ملی دارد یا نه، تصریح کرد: جام جهانی یکی از اهداف مهم ما است، تورنمنتی که هر ۴ سال یک‌بار اتفاق می‌افتد. آنچه مسلم است، با سرمربی جدید تیم ملی صحبت شده، اما ما مشکلاتی داریم که فرصت آن نیست که بخواهیم صحبت کنیم، از جمله مشکلاتی برای ترانسفر پول و ارز. ما ۴ ماه است که پول کی‌روش را پرداخت کرده‌ایم که این پول به AFC رفته است. روز گذشته این پول تبدیل شده که با دلیل صحبت‌های ما با مسئولان AFC‌ و همچنین خانم افخم سفیر ایران در مالزی بود. این مسئله شکایت کی‌روش را هم در برداشت. از طرفی، حرف او درست بود که می‌رفت کار کرده‌ام و باید پولم را بگیرم، ما هم درست می‌گفتیم که پول را پرداخت کرده‌ایم، اما به دلایلی به حساب ایشان نرفته است. شاید در آینده نیز دچار مشکل شویم، اما دنبال راه حلی برای آن هستیم. مردم نباید نگران باشند، قاعدتا سرمربی قوی و پرنشاط انتخاب خواهد شد.

وی در رابطه با اینکه نام سرمربی تیم ملی را می‌تواند اعلام کند، خاطرنشان کرد: اگر گزینه‌ را بگوییم در مقام مقایسه قرار گرفته و قیمتش نیز بالا می‌رود.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد با اسامی مطرح شده برای نیمکت تیم ملی عنوان کرد: آن چیزی را تأیید می‌کنم که خودم اعلام کرده باشم.

تاج در واکنش به شکایت کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران گفت: ما ۹۰۰ هزار دلار بدهکاریم که حدود ۳ ماه یا بیشتر پول را به حساب AFC ریخته‌ایم. خود ایشان در جریان است که برخی مواقع ما شماره حساب دادیم یا خودش داده، اما به بنا به دلایلی به حسابش واریز نشده است. ما پس از صحبت با سفیر ایران در مالزی، راهی را به کی‌روش برای پرداخت مطالباتش پیشنهاد دادیم که او پذیرفت. اگر کی‌روش شکایت کند، نتیجه‌اش همین می‌شود که فیفا می‌گوید باید پولش را پرداخت کنید، اما ما و همینطور پرسپولیس برای طلب پرداخت برانکو طلبکار هستند. با این حال، فکر نکنم کی‌روش شکایت رسمی کرده باشد.

وی درباره اینکه نام سرمربی تیم ملی چه زمانی به طور دقیق اعلام می‌شود، تصریح کرد: لیگ ما لیگ مشخص و لژیونرها نیز مشخص هستند. وقتی سرمربی انتخاب شود، بخشی از بازیکنان از لژیونرها و بخش دیگری نیز از لیگ انتخاب می‌شود. سرمربی تیم ملی باید به اینجا بیاید و از لیگ هم بازدید کرده و یک‌سری را انتخاب کند. این انتخاب‌ها ممکن است در در یکی دو هفته رخ دهد. سرمربی تیم ملی تا نیمه اردیبهشت ماه انتخاب می‌شود و به ایران می‌آید.

رئیس فدراسیون در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات لیگ برتر در هفته‌های پایانی تصریح کرد: گفته بودید که آوردن کولینا بیشتر شوآف بوده است. این حرف درست نیست و اصلا برای شعار نیاورده‌ایم. ما کولینا را به این منظور آوردیم که با او درباره داوران الیت، سهمیه داوران بانوان و استفاده از سیستم VAR صحبت کنیم. کولینا مجوز استفاده از این سیستم را داد و گفت باید از کره‌جنوبی خریداری کنید. اینها بحث‌هایی است که در جلسات با او کرده‌ایم. بنابراین، نمی‌شود که حضور ایشان بی‌خاصیت بوده است.

هفته‌های پایانی حساس است و باید کار مناسب پیش برود. داوران جلسه‌ای برگزار کرده و سمیناری نیز قرار است برگزار شده تا آموزش ببینند. جلسه‌ای نیز در کمیته اخلاق برگزار شده که یکی از بحث‌ها شرط‌بندی بوده که این موضوع بیشتر در لیگ یک و دو بیشتر مطرح بوده و ممکن است در لیگ‌های دیگری نیز باشد. کمیته اخلاق با هر گونه شائبه برخورد خواهد کرد. از طرفی، بحث پرتاپ ترقه و حتی نحوه صحبت مدیران نیز داریم که ممکن است به عدم آرامش مسابقات کمک کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.