یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

مسابقه ۳ میلیارد دلاری برای خرید چلسی

1

به گزارش دیلی‌میل، سه گروه بزرگ تجاری برای خرید باشگاه چلسی اعلام آمادگی کرده‌اند و به این ترتیب مسابقه‌ای ۲.۵ میلیارد پوندی برای خرید این باشگاه انگلیسی آغاز شده است.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، روزنامه انگلیسی دیلی‌میل مدعی شد سه گروه بزرگ تجاری برای خرید این باشگاه انگلیسی به قیمت احتمالی ۲.۵ میلیارد پوند با این باشگاه وارد مذاکره شده‌اند.

بر اساس این گزارش دو گروه از این سه گروه، کنسرسیوم‌های مالی بزرگ آمریکایی و آسیایی هستند و از متقاضی سوم به عنوان جیم رتکلیف، ثروتمندترین مرد بریتانیایی نام برده شده است. رئیس باشگاه چلسی، بروس باک اخیراً گفته بود رومن آبراموویچ، مالک باشگاه به چلسی وفادار است و با اینکه دیگر برای تماشای بازی‌های این تیم به استادیوم نمی‌آید ولی قصدی برای فروش چلسی ندارد.

اما دیلی‌میل می‌گوید از منابع خود دریافته که مقامات باشگاه چلسی در هفته‌های اخیر با هر سه طرف خواهان خرید باشگاه مذاکراتی انجام داده‌اند.

از ماه مه سال ۲۰۱۸ که ویزای ورود به انگلستان به رومن آبراموویچ، مالک چلسی داده نشد او دیگر در هیچیک از بازی‌های چلسی در استادیوم حاضر نشده است. این میلیاردر ۵۳ساله روس، بعد از آن محل زندگی‌اش را از انگلیس به کشور دیگری تغییر داد.

آبراموویچ در سالهای اخیر اما از پمپاژ پول به باشگاه چلسی خودداری نکرده و سال گذشته تنها ۷۵ میلیون پوند به این باشگاه تزریق کرده است. کل مبلغ سرمایه‌گذاری آبراموویچ در چلسی در حال حاضر به چیزی در حدود ۱.۲۵ میلیارد پوند بالغ می‌شود و او قصد دارد در صورت فروش باشگاه، مبالغی بیشتر از این سرمایه‌گذاری و سود حاصل از آن را دریافت کند.

منبع: ورزش۳

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.