سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰

رویترز: ترامپ و پمپئو با ضرب‌الاجل پیشنهادی کره شمالی برای گفتگوهای هسته‌ای مخالفت کردند

ب

خبرگزاری رویترز نوشت رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا با درخواست رهبر کره شمالی برای انعطاف‌پذیری بیشتر در گفتگوهای هسته‌ای تا پایان سال ۲۰۱۹ مخالفت کردند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، خبرگزاری رویترز گزارش داد: دونالد ترامپ و مایک پمپئو، رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه با درخواست کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، از دولت آمریکا برای نشان دادن انعطاف بیشتر در گفتگوهای هسته‌ای تا پایان سال جاری میلادی مخالفت کردند و پمپئو گفت رهبر کره شمالی باید به وعده خود برای کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای پیش از این تاریخ عمل کند.

وی در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره بیانیه کیم جونگ اون در هفته گذشته مبنی بر این که فقط در صورتی علاقمند به دیدار دوباره با ترامپ است که آمریکا نگرش درستی داشته باشد گفت رئیس جمهور آمریکا «مصمم است به صورت دیپلماتیک پیش برود.»

وزیر خارجه آمریکا افزود رهبر کره شمالی برای عاری‌سازی هسته‌ای تعهد داده است و «ما همه نیازمند مشاهده پیشروی در آن نتیجه هستیم.»

پمپئو گفت تیم‌های دو طرف در حال کار بر روی برنامه‌ای برای نیل به این مقصود هستند. وی گفت رهبر کره شمالی گفته مایل است این کار تا پایان سال جاری میلادی صورت گیرد، اما وی (پمپئو) مایل است این کار زودتر انجام شود.

روزترز نوشت: در عین حال، ترامپ در یک سخنرانی در مینه سوتا در روز دوشنبه لحن خوشبینانه خود را درباره کره شمالی حفظ کرد و گفت این مسئله در حال پیشروی است و کره شمالی به توقف آزمایش هسته‌ای و موشکی که از سال ۲۰۱۷ برقرار است پایبند است.

وی بار دیگر بر «رابطه بسیار خوب» با رهبر کره شمالی تاکید کرد و گفت کیم جونگ اون منتظر گفتگوهای بیشتر است. ترامپ افزود نمی‌خواهد این فرایند به سرعت پیش برود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.