سه‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

نخست وزیر پاکستان ابتدا به مشهد سفر می‌کند

ال

نخست وزیر پاکستان در سفر آتی دو روزه خود به ایران قبل از عزیمت به تهران در مشهد توقف خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، عمران خان نخست وزیر پاکستان در سفر رسمی و  آتی دو روزه خود ( ۱ ام و ۲ ام اردیبهشت ماه)  به ایران قبل از عزیمت به تهران به شهر مقدس مشهد سفر خواهد کرد.

گفته می شود توقف کوتاه مدت عمران خان در مشهد به منظور دیدار با برخی مقامات ایرانی و همین طور زیارت حرم امام رضا(ع) خواهد بود.

در این سفر اسد عمر (وزیر اقتصاد و دارایی)، شیرین مزاری (وزیر فدرال برای حقوق بشر)، فهمیده میرزا (وزیر فدرال دولت پاکستان در امور هماهنگی ایالات ها)، سید علی حیدر زیدی (وزیر فدرال دولت در امور دریایی)، سید ذوالفقار بخاری (مشاور ارشد نخست وزیر در امور پاکستانی های مقیم خارج از کشور)، عبدالرزاق داود (مشاور ارشد نخست وزیردر امور بازرگانی و صنعتی) نخست وزیر پاکستان را همراهی خواهند کرد.

عمران خان و تیم همراه وی قرار است در دیدار با مقام‌های عالی رتبه ایرانی درباره توسعه روابط دو جانبه میان ایران و پاکستان، اوضاع منطقه و امت اسلامی به ویژه موضوع افغانستان و افزایش همکاری‌های دفاعی و نظامی بین دو کشور رایزنی کنند.

گفتنی است عمران خان پس از سفر دو روزه به ایران بلافاصله برای یک سفر چهار روزه به پکن آماده خواهد شد تا با مقامات ارشد چینی برای دومین بار دیداری داشته باشد.

همچنین عمران خان قرار است قبل از عزیمت به ایران برای رسیدگی به پرونده حادثه کشتار شیعیان قوم هزاره به کویته مرکز ایالت بلوچستان برود.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.