چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

سیل سفرهای نوروزی را ۱۲ درصد کاهش داد

1

مقام مسئول سازمان راهداری گفت: نوروز امسال وقوع سیل باعث کاهش ۱۲ درصدی سفرهای نوروزی حمل‌ونقل عمومی شد.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، محسن حاجی اسماعیلی اظهار کرد: در طرح سفرهای نوروزی امسال حدود ۶۲ هزار دستگاه انواع ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای شامل ۱۴۵۰۰ دستگاه اتوبوس، ۳۱۵۰۰ مینی‌بوس و ۲۶۳۰۰ دستگاه سواری کرایه بین شهری به مردم خدمت‌رسانی کردند.

وی افزود: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۷ فروردین‌ امسال ۷ میلیون و ۳۶۶هزار و ۴۴۳مسافر در قالب ۷۰۵ هزار و ۱۷۳سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲درصد کاهش داشته است.

وی دلیل کاهش سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی را شرایط جوی و وقوع سیلاب‌ها شد، تصریح کرد: ۴۳.۲ درصد سفرهای انجام شده درون استانی و ۵۶.۸ درصد برون استانی بوده است.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری یادآور شد: مجموع سفرهای انجام شده با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای ۲۳۸هزار ۳۲۵ سفر معادل ۳۳.۸درصد با اتوبوس، ۱۱۸هزار و ۶۶۶ سفر معادل ۱۶.۸ درصد با مینی‌بوس و ۳۴۸ هزار و ۱۸۲سفر معادل ۴۹.۴درصد با سواری کرایه انجام شد.

حاجی اسماعیلی افزود: از مجموع  ۷ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۴۴۳ مسافر جابجا شده ۴ میلیون و ۵۲۱هزار و ۸۳۶ نفر معادل ۶۱.۴درصد مسافرین با اتوبوس، یک میلیون و ۵۰۸ هزار و ۵۸۷ نفر معادل ۲۰.۵ درصد با مینی‌بوس، یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۰نفر معادل ۱۸.۱درصد از طریق سواری کرایه بین شهری جابجا شدند.

به گفته وی، بیشترین سفرهای انجام شده به مقصد تهران، خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، مازندران، گیلان، فارس، آذرابایجان شرقی و غربی، همدان و لرستان انجام شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.