پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه خبر داد

واکسیانسیون ۴۰ هزار قطعه طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل

بیماری نیوکاسل

یزد - علی فاتحی نیا از اجرای طرح توزیع رایگان واکسن نیوکاسل برای پوشش واکسیناسیون بیش از ۴۰ هزار قطعه طیور خانگی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان یزد، علی فاتحی نیا رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ابرکوه گفت: در سال رونق تولید، یکی از وظایف دامپزشکی، حفظ سرمایه دامی شهروندان به ویژه روستاییان است که درهمین راستا بیش از ۴۰ هزار قطعه طیور بومی در شهرستان ابرکوه، بر علیه بیماری نیوکاسل واکسینه می شوند.

وی افزود: به‌ منظور حفظ و حراست از این سرمایه و جلوگیری از انتشاربیماری به مرغداری‌های صنعتی استان، شبکه دامپزشکی ابرکوه، با توزیع رایگان واکسن نیوکاسل، اقدام به واکسیناسیون بیش از ۴۰ هزار قطعه از پرندگان بومی این شهرستان کرده است.

فاتحی نیا تصریح کرد: تهیه واکسن با مشارکت بخشداری بهمن و مرکزی صورت گرفته و از اول فروردین توسط ۳ اکیپ قابل  اجرا خواهد بود.

وی اسهال سبز، پیچش گردن، سیاه شدن تاج و ریش، بی‌اشتهایی، تب، مرگ و میر بالا و ناگهانی را از علائم این بیماری عنوان کرد و افزود: شهروندان در صورت مشاهده این علائم به صورت همزمان یا جداگانه، در اسرع وقت از طریق شماره ۳۲۸۲۴۰۰۵ موارد را جهت پیگیری اطلاع رسانی نمایند.

 انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.