دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

احمدی لاشکی در جمع خبرنگاران اعلام کرد

امروز؛ جلسه لاریجانی و خدایی برای بررسی نحوه برگزاری کنکور

احمدی لاشکی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از جلسه امروز رئیس مجلس با جمعی از نمایندگان و رئیس سازمان سنجش جهت بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، قاسم احمدی لاشکی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، از برگزاری جلسه‌ای در دفتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری خبر داد.

وی افزود: قرار است بنده، محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات، بیرانوندی رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و خدایی رئیس سازمان سنجش در این جلسه حضور یابیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: نحوه برگزاری کنکور باید به گونه‌ای باشد که استرس‌زا نباشد چرا که در برخی از کشورهای اروپایی برای مثال دو آزمون چون آیلتس برای کسب حداقل نمره عمومی و آزمون دیگری برای کسب حداقل نمره تخصصی برگزار می‌شود که نمرات آزمون هم تا دو سال اعتبار دارد و در چنین شرایطی فشار و استرس کمتری به داوطلبان وارد می‌شود.

احمدی لاشکی درباره وضعیت برگزاری کنکور سراسری با توجه به وقوع سیل در برخی از مناطق کشور، گفت: قرار است در جلسه امروز در این باره هم تصمیم‌گیری شود که آیا به داوطلبان در مناطق سیل‌زده، سهمیه‌ای اختصاص داده شود یا آنکه زمان کنکور سراسری به تعویق بیفتد؟

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.