چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳

مدیرکل منابع طبیعی استان البرز خبرداد

صدور سند تک برگی برای ۳۸ هزار هکتار از اراضی ملی البرز

منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان

البرز- حامد فرضی با اعلام اینکه سهم البرز از محل صندوق توسعه ملی بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان بود و ۱۰۰ درصد تخصیص یافت گفت: تا پایان سال ۹۷ برای نزدیک به ۳۸ هزارهکتار از اراضی ملی در استان البرز سند تک برگی صادر شده است.

حامد فرضی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین، به  بارزترین اقدامات اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: از محل صندوق توسعه ملی ۲۰۰ میلیون دلار اعتبارات برای اجرای طرح های آبخیزداری کشور در نظر گرفته شد که سهم استان البرز بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان بود و ۱۰۰ درصد آن تخصیص یافت.

وی افزود: بالای ۷۵ درصداز این اعتبارات در حوزه منابع طبیعی اعم از آبخیزداری، بیابان، مرتع و جنگل کاری، پروژه های حفاظت و واطفا حریق و اجرای پروژه های آبخیزداری در بالا دست که درسال های گذشته مشکل سیلاب داشتند اختصاص یافته است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز به اجرای پروژه های بیابان زدایی در البرز اشاره کرد و گفت:در شهرستان اشتهارد و نظرآباد قریب بر ۸ هزار هکتار عملیات بیابان زدایی صورت گرفته که قسمت عمده این اعتبارات از محل صندوق ریاست جمهوری محقق شده است.

وی در ادامه گفت: آنچه که به عنوان تکالیف اصلی در بحث تثبیت حاکمیت دولت دنبال می کنیم اخذ سند جهت اراضی ملی و دولتی است که با هماهنگی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان  این روند با موفقیت در حال انجام است.

فرضی  تصریح کرد: تا پایان سال ۹۷ بالغ بر ۳۸ هزارهکتار سند تک برگی برای اراضی ملی در استان البرز صادر شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در بخشی دیگری از سخنانش  به سند ۴۰ ساله استان البرزدر حوزه منابع طبیعی اشاره کرد وگفت: یکی از اقدامات موثر در تثبیت حاکمیت دولت، اخذ سند اراضی ملی و اجرای طرحهای آبخیزداری است که بالغ بر ۸۵ درصداز مساحت استان مطالعات آن انجام شده و اگر اعتبارات محقق شود اقدامات در این حوزه توسعه می یابد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت سد طالقان و کرج پروژه های استان البرز در اولویت قرار دارد و منابع مالی خوبی تخصیص یافته است که امیدواریم این روند ادامه یابد.

فرضی با بیان اینکه در بحث بیابان بالغ بر ۲۴ هزار هکتار کانون ریزگردها در البرزمستقر است، گفت: ۱۵ هزار هکتار عملیات بیابان زدایی در استان صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: در نهالستان بزرگ کرج در مدت ۳۰ سال بالغ بر۳۰ میلیون اصله تولید نهال داشتیم که نقش بسیار خوبی در توسعه فضای سبز استان و کشورداشته است.

این مسئول در پایان به عملیات جنگل کاری در استان اشاره داشت وگفت: یکی ازاقدامات بارز در حوزه منابع طبیعی این بود که  مناطقی که مستعد جنگل کاری بودند، عملیات جنگل کاری در آنها صورت گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.