سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸

ضمن یادآوری شرایط بین‌المللی برجام و رفتارهای رئیس‌جمهور آمریکا و کشورهای ۴+۱

فلاحت‌پیشه: نظام هنوز تصمیمی برای خروج از برجام نگرفته است

فلاحت پیشه

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به دو رکن نظارتی کشور بر برجام، گفت: در شرایط کنونی نظام جمهوری اسلامی هنوز تصمیمی برای خروج از برجام نگرفته است.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، با یادآوری شرایط بین‌المللی برجام و رفتارهای رئیس‌جمهور آمریکا و کشورهای ۴+۱، گفت: برجام از دو حوزه نظارتی برخوردار است، هیات نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت ملی و ذیل نظر مقام معظم رهبری تشکیل شده است تا بر روند اجرای برجام و تعهدات طرف‌های مقابل نظارت کند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی هم می‌تواند بر این موضوع نظارت داشته باشد، کما اینکه در این رابطه قانون هم تصویب شده است. بنابراین نماینده‌های مجلس از بُعد نظارتی می‌توانند به موضوع برجام ورود کنند.

فلاحت پیشه افزود: با توجه به اهمیت موضوع، تصمیمات مهم و کلان در ارتباط با برجام در قالب شورای عالی امنیت ملی و تحت نظر مقام معظم رهبری گرفته خواهد شد لذا هیچ دستگاهی به صورت مجزا به این موضوع ورود پیدا نمی‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در شرایط کنونی کشور نظام جمهوری اسلامی هنوز تصمیمی برای خروج ایران از برجام اتخاذ نکرده است.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.