شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴

وزیر کشور در همایش دهیاران و شهرداران خراسان شمالی تاکید کرد

دهیاران وقت خود را در چارچوب امکانات دولتی قرار ندهند

وزیر کشور

خراسان شمالی- عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: شوراها و دهیاران با متصل شدن به مردم، می توانند بودجه ها را صرف تولید و ثروت کنند در غیر این صورت توسعه محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در همایش دهیاران و شهرداران خراسان شمالی که در دانشگاه آزاد بجنورد برگزار شد، با بیان اینکه دهیاران باید به فکر احیا، تقویت و بهبود شرایط زندگی باشند، گفت: آنچه که همیشه بدان تاکید دارم این است که دهیاران هیچ گاه وقت و زمان خود را در چارچوب امکانات دولتی قرار ندهند.
وی خطاب به شوراها و دهیاران گفت: شما باید مدام به فکر ایجاد درآمدهای پایدار، افزایش بهره وری، تغییر سیستم و روش های کشاورزی، شیوه های نوین تولیدی و افزایش مهارت ها باشید.
وزیر کشور ادامه داد: شوراها و دهیاران با متصل شدن به مردم، می توانند بودجه ها را صرف تولید و ثروت کنند در غیر این صورت توسعه محقق نخواهد شد.
رحمانی فضلی افزود: دهیاران و شهرداران باید بدانند که مطالبه حقوق از قانون بودجه ریزی یک اندازه ی دارد زیرا نکته مهم این است که دنیا با خلاقیت، ابتکار، نوآوزی، مشارکت جدی و ایجاد امنیت سرمایه گداری پیشرفت کرده است.
وی افزود: رسالت مهم شوراهای اسلامی تنها به ساخت و ساز و راه اندازی کار مردم نیست، باید از گنجینه ارزشمند انقلاب که میراث شهدا و امام راحل است صیانت کنند.
توسعه جز با تکیه بر برنامه ریزی و انسجام امکان پذیر نیست
محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه این همایش گفت: پیشرفت و توسعه جز با تکیه بر برنامه ریزی و انسجام امکان پذیر نیست.
وی اظهار داشت: دهیاری ها و شهرداری ها می توانند نقش موثری در توسعه همه جانبه استان داشته باشند.
شجاعی افزود: سند توسعه استان با حضور وزیر کشور رونمایی شد و اکنون باید حرکت ما در جهت تحقق اهداف توسعه ای این سند در بخش های مختلف باشد.
وی ادامه داد: سند توسعه استان از هدر رفت زمان و منابع مالی جلوگیری می کند و همچنین با بهره مندی حداکثری از منابع و امکانات رضایت مردم را به دنبال خواهد داشت.
شجاعی با تاکید بر اینکه با تسلط دانایی بر کارها می توانیم در راستای توسعه استان گام برداریم، افزود: مطمئن باشید مشکلات به دست انسان های دانا حل می شود و بنده هیچ حس منفی نسبت به حل مشکلات با کمک شما ندارم.
استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: فکر کردن به مشکلات را کنار بگذارید و تنها به توان و هم افزایی خود فکر کنید و بدانید تک تک مشکلات در برابر اراده ما بسیار ناچیز است.
شجاعی مطرح کرد: کار انفرادی و حزبی توسعه را به دنبال نخواهد شد و صاحبان این نوع تفکرات مدیریت را یاد نگرفته اند.
وی خاطر نشان کرد: برگزاری جلسات، سخنرانی کردن و ادعای دانایی دردی از مردم دوا نمی کند، باید وارد میدان عمل شد.
شجاعی اشاره داشت: صبح امروز با حضور معاون عمرانی وزیر کشور نشست تخصصی در حوزه دهیاری ها و شهرداری های استان تشکیل شد که بنده یادآور می شوم داشته های ما در این حوزه ها مانند سیستم آبیاری قطره ای و حمل و نقل عمومی باید تقویت شود.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه افزود: در چهار دهه گذشته مسئولان ملی مختلفی پای کار آمدند و هر یک به نوعی با توجه به نگرانی و دغدغه های جامعه تلاش کردند.
شجاعی گفت: اما برخی از این تلاش ها پاسخگوی حل مشکلات نبود چرا که یا راه درست را انتخاب نمی کردند و یا در راه درست به خوبی گام بر نمی داشتند.
این مقام ارشد استان اشاره داشت: دکتر رحمانی فضلی از جمله مسئولانی است که راه درست توسعه و خدمت به مردم را نتخاب کرد و در این راه به خوبی گام برداشت و موجب افتخار خراسان شمالی  است.
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.