سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان همدان:

کشاورزان همدان سال قبل بیش از ۹ میلیارد تومان ذکات پرداخت کردند

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان همدان:

همدان - حجت‌السلام امین رضایی دولت گفت: در نظام اسلامی تامین غذای حلال از اولویت‌های مهم است که برای تحقق این هدف در استان همدان ۹ ناظر ثابت داریم و در هر شهرستان یک ناظر فعال است؛ درعید قربان هم ۱۲ نفر ناظر سیار این وظیفه را بر عهده دارند.

 به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، حجت‌السلام امین رضایی دولت مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی همدان اظهار کرد: ناظران بر تامین غذای حلال حوزه نمایندگی ولی فقیه مستقر در جهاد کشاورزی استان همدان همچنین بر  ۹ کشتارگاه دام سبک و سنگین که ۵ کشتارگاه آن دام سنگین و بقیه هم دام سبک است نظارت خود را برای تحقق کشتار شرعی دام‌ها انجام می‌دهند.

وی با اشاره به نظارت بر نحوه تامین مواد غذایی جهاد کشاورزی استان همدان افزود: افزون بر آن فعالیت ۵ شرکت تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی استان را هم برای تامین غذای حلال نظارت می‌کنیم، افزود: سازمان جهاد کشاورزی عضو ستاد ذکات استان است و بر اساس آماری که در این ستاد اعلام شده و تبیین و روشنگری که برای جهاد کشاورزی برای بهره‌برداران حوزه کشاورزی استان داشته است؛ سال قبل کشاورزان استان همدان  ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون‌تومان ذکات پرداخت کردند.

مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی همدان بیان کرد: یکی دیگر از وظایف حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی نظارت بر نحوه واگذاری اراضی ملی و دولتی است که نظارت خود را بر مبنای عضویت در کمیته ۷ نفره اراضی انجام می‌دهیم.

حجت‌السلام رضایی دولت افزود: اکنون در استان همدان ۷۱ هزار و ۹۸۳ هکتار اراضی آبی گندم و ۳۵۰ هزار و ۸۵۸ هکتار گندم دیم داریم همچنین سطح زیرکشت جو آبی استان همدان ۳۳ هزار و ۷۹۱ و دیم آن ۷۰ هزار و ۴۳۵ هکتار است.

وی گفت: سطح زیرکشت انگور آبی استان همدان هم ۳۱ هزار و۱۶۱ هکتار و انگور دیم هم ۵۷۸ هزار هکتار است که کشاورزان مومن و متعهد استان همدان با عمل به وظیفه خود در پرداخت ذکات این محصولات را پرداخت کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.