یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

ادامه سرکوب شیعیان بحرین توسط رژیم آل‌خلیفه

ب

رژیم آل‌خلیفه در ادامه سیاست سرکوب شیعیان و به چالش کشیدن جامعه روحانیت در بحرین، یکی از بزرگ‌ترین مراجع دینی شیعیان این کشور را به «حمایت از اقدامات تروریستی» متهم کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، وزارت کشور بحرین، روز گذشته «عبدالله الغریفی»، که یکی از بزرگ‌ترین مراجع دینی شیعیان در این کشور محسوب می‌شود، به «حمایت از اقدامات تروریستی» متهم کرد.

در بیانیه این وزارتخانه، که در خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) منتشر شده، به این موضوع اشاره‌ای نشده است که آیا در سایه چنین اتهامی علیه الغریفی، اقداماتی علیه این روحانی اتخاذ شده است یا خیر.

در این بیانیه ادعا شده است: «در سخنرانی‌های الغریفی اقدامات تروریستی محکوم نشده است بلکه بر عکس، با آن همدردی و موافقت می‌شود.»

وزارت کشور بحرین در توضیح این ادعای خود، به کشته شدن 22 نیروی پلیس و زخمی شدن 4 هزار تن و نیز حمله به اهداف حیاتی و ارعاب شهروندان اشاره کرده و گفته است: «صداهای متعصبانه، که نقض قانون را توجیه می‌کنند و به الزامات منافع ملی پایبند نیستند و هویت ملی عربی را حفظ نمی‌کنند، هیچ جایگاهی در آرمان‌های ملی آینده ما ندارند.»

منامه در ادامه تلاش‌های مذبوحانه برای القای ارتباط انقلابیون بحرینی با خارج، مدعی شد: «آنچه که در بحرین اتفاق افتاد واضح بود که با تشویق و هدایت از خارج بود. کسانی‌که موضع و مرجع ملی را نمی‌پذیرد خودش را در حلقه همکاری با آن هسته‌های متخاصمی، که امنیت بحرین را هدف گرفته‌اند، قرار داده‌اند.»

وزارت کشور بحرین همچنین در این بیانیه، به اقدامات خصمانه و وقیحانه واشنگتن در معرفی کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به عنوان سازمانی تروریستی و گنجاندن حزب‌الله لبنان در فهرست تروریسم، اشاره و مدعی شده است کسانی‌که ایدئولوژی این طرف‌ها را دنبال می‌کنند، به امنیت ملی و منافع عالی کشورشان آسیب می‌زنند.

طبق این گزارش، رژیم بحرین در حالی چنین ادعایی علیه الغریفی مطرح کرده است که «خلیفه بن سلمان آل‌خلیفه» نخست‌وزیر این کشور حدود دو هفته پیش (یکم ماه می) به منزل این روحانی شیعه بحرین رفته و با او دیدار کرد که همین مسئله باعث انتقادهایی علیه او شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.