یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

افزایش۷ درصدی مراجعه به مراکز فنی خودروهای سنگین استان گیلان

حمل و نقل گیلان

گیلان- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از افزایش رشد ۷ درصدی مراجعه خودروهای سنگین به مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان، مهندس نازک کار، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته شاهد رشد۷ درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین سطح استان بودیم.

وی افزود: به طور متوسط ماهیانه بیش از یک هزار و ۹۰۰ خودروی سنگین شامل انواع کامیون، اتوبوس و مینی بوس به دو مرکز فعال معاینه فنی خودروهای سنگین استان مراجعه می نمایند.

آقای نازک کار در ادامه خاطر نشان کرد: در سال گذشته تعداد۲۳هزار و ۵۵۹ خودروی سنگین جهت دریافت برگه معاینه فنی به مراکز معاینه فنی استان مراجعه نمودند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل۷ درصد افزایش داشته است.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان سپس افزود:در این مدت ۲۲ هزار و ۱۳۷ خودرو پس از سپری نمودن مراحل مختلف تست مکانیزه، برگه معاینه فنی دریافت نموده و برای۱هزار و ۴۲۲ خودرو نیز به دلیل وجود نواقص یا اشکالات فنی، برگه معاینه فنی صادر نشد.

گفتنی است خودروهای سنگین پس از ورود به مراکز معاینه فنی مراحل مختلف تست مکانیزه را که شامل بررسی میزان آلایندگی - میزان صدا - لغزش جانبی چرخهای جلو - تست کمک فنر - تست کیلومترشمار- تست ترمز- تست جلوبندی - تست ظاهری اطراف بدنه - تست نورچراغ را پشت سر می گذارند و در صورت تایید برگه معاینه فنی دریافت می نمایند.​

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.