یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲

فرمانده سپاه پاسداران استان البرز:

آماده همکاری با شورای شهر کرج در جهت محرومیت زدایی هستیم

سردار مولایی

البرز - سردار یوسف مولایی با بیان اینکه سپاه با شناسایی مناطقی در سطح کلانشهر کرج اقدامات لازم را در جهت محرومیت زدایی شروع کرده است گفت: سپاه آماده است تا در قالب طرح کرامت وهمکاری با شورای شهر کرج در جهت محرومیت زدایی همکاری کند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سردار یوسف مولایی فرمانده سپاه استان البرز صبح امروز یکشنبه  در یکصد و چهل و دومین جلسه شورای شهر با اشاره به هم افزایی و مشارکت سپاه و بسیج با شورای شهرکرج اظهار کرد: شورا مظهر شروع رشد یافتگی ملتی است که می توانند شهر و کشور را اداره کنند این در حالی است که این موهبت الهی گاهی به درستی درک نشده است.

وی افزود: اما همین که به این نقطه رسیده ایم که این مسئولیت را در دست بگیریم در واقع به رشد یافتگی رسیده ایم وامیدواریم شورای شهری ها در این مسیرموفق باشند.

سردار مولایی  با بیان اینکه برخی از کشورهای استکبارگر بر علیه ایران ایستاده اند، گفت: در روزهای گذشته شاهد بودیم که آمریکا به دنبال راه هایی بوده که ایران با آنها مذاکره کند چراکه تمام منافع مادی و معنوی خود در دنیا را در سایه ایران در خطر می بینند ومی گویند ایران از خط قرمز آمریکا عبور کرده است.

 وی بدر ادامه گفت: کارتر می گوید منافع موجود در سطح منطقه و خلیج فارس منافع حیاتی آمریکا است و هر کشوری به آن دست درازی کند با او مقابله می کنند حتی اگر بحث جنگ مطرح باشد.

سردار مولایی اضافه کرد: آنها می دانند اصلی ترین ساحل و تنگه هرمز در اختیار ایران است و توان  ورود فیزیکی به آن را ندارند در نتیجه این موجب غضب آمریکا و خشم آنها است از این رو تمامی راهبردهای آمریکا که طی ۴۰ سال طراحی  شده بود شکست خورده و بخش عمده ای از این ناکامی را از سپاه پاسداران می داند.

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه  آمریکا در جنوب ترکیه، کشورهای شمال شرق و شمال غرب ایران به راه اندازی گروه های تجزیه طلب و مجهز کردن آنها به تسهیلات پرداخته است و به فکر ایجاد خاورمیانه جدید هستند، افزود: با ایجاد نقشه از خاورمیانه جدید آرم وزارت خارجه آمریکا روی این نقشه قرار گرفته است و ایران را نیز از جمله عربستان، عراق و ترکیه را به ۵ قسمت تقسیم کرده است.

وی  در ادامه افزود: با این نقشه خاورمیانه جدید از سوی آمریکایی ها حداقل ۵۰ سال جنگ داخلی میان مسلمین را راه می اندازند و یکی از اقدامات آمریکا نقشه ایجاد داعش بود که در سوریه ای که ۱۴ استان دارد به ۱۲ استان آن داعش راه پیدا کرد و سپس وارد غرب عراق شدند که قصد وارد شدن به ایران را نیزداشتند.

سردار مولایی با بیان اینکه با حضور رزمندگان ما در منطقه (داعش) را از سرچشمه خشک کردند، گفت: در ایجاد داعش آمریکا۷  تریلیون دلار هزینه کرده است که با شکست مواجه شده است و ایران را مسئول این ناکامی می داند.

فرمانده سپاه استان البرز در بخشی از سخنانش  با اشاره به اینکه سپاه به کمک نهادهای مختلف آماده است  تا باطرح های مختلف همکاری کند و برای کمک به شهرها و استان های مختلف امکانات لازم را به کار بگیرد، گفت: در این خصوص قصد داریم برای کمک به شورای شهر هم در برخی حوزه ها ورود کنیم.

سردار مولایی با بیان اینکه شاید بگویید که چرا سپاه به حوزه های مختلف ورود می کند که باید گفت در بخش های عمرانی از جمله سد سازی، پالایشگاه سازی و دیگر موارد مسئولان ارشد کشور از سپاه خواسته اند که ورود کند.

وی ادامه داد: نیازها در کشور فراوان و متنوع است و ما نیز از ظرفیت کافی برای کمک به رفع این نیازها برخوردار هستیم از این رو در البرز در طرح کرامت ۲ که در ۱۰ نقطه استان شناسایی  شده است ومدت دو و سال نیم است روی آن کار می کنیم و در این زمینه در استان مجموعه کاملی مشتمل بر اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و ... کار می شود.

فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به اینکه در قالب طرح کرامت به مسائل  مناطق حاشیه نشین البرزپرداخته شده است، گفت: در مناطق محروم از جمله  نجم آباد و پلنگ آباد برای  ساخت مدرسه، مجموعه ورزشی، بالابردن سطح بهداشت، ایجاد بیمارستان های صحرایی و اتوبوس های  سیار درمانی کارهای زیادی شده است.

 این مسئول با تاکید بر اینکه طرح هایی در حوزه بهداشت و درمان خواهیم داشت، گفت: در قالب طرح محرومیت زادیی نیز که  شامل۴۰ هزار طرح در کشور میشود سهم البرز یک هزار و ۲۰۰ طرح است  که برای پیشرفت و آبادانی استان خواهد بود.

سردار مولایی در پایان گفت: سپاه با شناسایی مناطقی در سطح کلانشهر کرج اقدامات لازم را در جهت طرح کرامت شروع کرده است  چراکه نبایستی اجازه دهیم در کلانشهر کرج و حاشیه آن صحنه هایی از بیقوله آباد دیده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.