یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد در قالب ۷۰۰ غرفه برگزار می‌شود

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد

مدیرکل ارشاد استان خراسان رضوی گفت: چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد از ۲۳ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه و در قالب ۷۰۰ غرفه در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین ، جعفر مروارید ظهر امروز در نشست خبری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد اظهار داشت: نقش و جریان رسانه در شرایط کنونی بسیار حساس و حیاتی بوده و نقش رسانه‌ها در سال 98 در مسیر تحقق رونق تولید مد نظر مقام معظم رهبری بسیار کلیدی است.

وی با اشاره برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد، افزود: نمایشگاه چهاردهم از 23 تا 30 اردیبهشت‌ماه و از ساعت 18 تا 24 و به‌مدت 8 شب در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود و نمایشگاه قرآن کریم امسال که در قالب 700 غرفه برپا می‌شود و رویکردی بین‌المللی با حضور نمایندگان 20 کشور اسلامی دارد و مسلمانان اقصی ‌نقاط جهان فرهنگ‌های دینی، مذهبی، اسلامی و قرآنی خود را به منصه ظهور می‌گذراند که از جمله آن می‌توان به غذاهای سحر و افطار، جُنگ قرآنی و غیره اشاره کرد.

مدیرکل ارشاد خراسان رضوی با اشاره به حضور 50 ناشر داخلی و 14 ناشر خارجی در نمایشگاه چهاردهم، گفت: در محافل قرآنی این نمایشگاه 23 قاری بین‌المللی شامل 14 قاری داخلی و 9 قاری خارجی به تلاوت کلام وحی می‌پردازند و حضور نخبگان و برپایی محافل مطالعاتی آکادمیک در پایتخت فرهنگی جهان اسلام از جمله شاخصه‌های این نمایشگاه است.

مروارید تصریح کرد: غرفه‌های هنرهای دستی، هنرهای قرآنی، محافل قرآنی، زیبایی‌های قرآنی، دروس قرآنی، اخلاق قرآنی و دیگر موضوعات شاخص قرآنی را در نمایشگاه چهاردهم خواهیم داشت و یکی از برنامه‌های ویژه این نمایشگاه توسط اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اجرا می‌شود، کانون‌های فعالی که نقشی پررنگ در مسیر توسعه قرآنی دارند و به تازگی هم سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در مشهد برگزار شد.

وی تاکید کرد: 22 مجموعه استانی و شهری در برپایی هر چه باشکوه نمایشگاه چهاردهم همکاری بسیار خوبی داشتند و امیدواریم که به برکت قرآن مسیرهای رشد و تعالی را به‌خوبی و به‌درستی طی کرده و در تمام امور آن گونه که قرآن می‌خواهد عمل کنیم.

مسئول برگزاری چهارهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم مشهد با بیان اینکه بیش از 70 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه در مقابل دید عموم قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: از مجموع این تعداد کتب قرآنی 60 هزار عنوان آن داخلی و 10 هزار عنوان هم خارجی بوده که از 20 کشور آسیایی، اروپایی، آمریکایی و آفریقایی هستند و معتقدیم نمایشگاه قرآن به عنوان پایگاه وحدت و فرهنگ کهن قرآنی بوده و باید از این ظرفیت حداکثر استفاده و بهره‌برداری را داشته باشیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.