شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اشکذر خبر داد

کاهش مجازات عمومی محکومان قضایی با تأمین کتاب برای کتابخانه‌ها

 کتاب

یزد - رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اشکذراز توافق دادگستری این شهرستان و اداره کتابخانه‌ها برای کاهش مجازات عمومی محکومان محاکم قضایی در صورت تأمین کتاب برای کتابخانه‌های عمومی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، ولی‌الله حفیظی، اظهارداشت: بسیاری از رفتارهای ناهنجار اجتماعی به دلیل دوری و بیگانگی فرد با دانش و آگاهی است و قرار گرفتن در هوای کتاب و مطالعه می‌تواند کمک شایانی به ارتقای سطح فرهنگ فرد و جامعه و کاهش چشمگیر جرایم در جامعه شود.

وی افزود: با توافق و هماهنگی صورت گرفته با دادگستری شهرستان اشکذر، مقرر شد محکومان محاکم قضایی با تهیه و خرید کتاب‌های موردنیاز کتابخانه‌های عمومی شهرستان، از امتیاز تخفیف مجازات عمومی برخوردار شوند.

حفیظی این اتفاق مبارک را سبب اشاعه فرهنگ کتابخوانی دانست وتصریح کرد: این‌گونه اتفاقات در کنار توجه به رشد بینش و آگاهی محکومان و زندانیان در بند می‌تواند دیدگاه آنان را به سبک زندگی گذشته‌شان تغییر دهد و با تغییر نگرش فرد به زندگی، به مرور شاهد آن خواهیم بود بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی از جامعه رخت برمی‌بندد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.