سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

بومی سازی ۳۰۰ قطعه و تجهیز کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری کلید خورد

مه

خوزستان_ رئیس مهندسی ساخت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران از اجرایی شدن طرح بومی سازی ۳۰۰ قطعه و تجهیز کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران بهنود منصور نژاد گفت: این قطعات و تجهیزات مربوط به پمپ های سیال حفاری، دراورکس، آچار هوا، پمپ های گریز از مرکز، تجهیزات خدمات فنی و ابزار در گردش حفاری است.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر این شرکت با حدود ۲۵۰ سازنده قطعات و تجهیز و صنعتگران داخلی ارتباط کاری دارد، افزود: با برنامه ریزی به عمل آمده و نیاز سنجی صورت گرفته از مدیریت های عملیاتی و خدمات فنی و مهندسی، تولید داخل نمودن قطعات و تجهیزات در طول سال استمرار و افزایش خواهد یافت.

منصور نژاد با تاکید بر  همکاری و تعامل موثر با مراکز علمی پژوهشی، شرکت های دانش بنیان و مجتمع های بزرگ صنعتی کشور به خصوص در استان خوزستان، اظهار کرد: از تجهیزاتی که تا کنون در راستای این همکاری ها تولید داخل شده است می توان به سازه دکل حفاری، دستگاه لوله مغزی سیار، پمپ سیال حفاری، ابزار دورن چاهی نمودار گیری، مجموعه کامل MWD برای حفاری جهت دار، سیستم سطحی نمودارگیری اشاره کرد .

رئیس مهندسی ساخت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران یادآور شد: حاصل تعامل، همکاری و همیاری میان این شرکت و سازندگان و صنعتگران داخلی در بیش از یک دهه گذشته ساخت و بومی سازی چهار هزار و ۷۵۶ قلم  قطعات پرمصرف صنعت حفاری است که  این قطعات با احتساب تکثیر، افزون بر ۲۱ هزار قطعه می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.