شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

رئیس شورای سیاسی نُجَباء در گفت‌وگوی اختصاصی با «قدس آنلاین»:

به دولت و پارلمان فرصت داده‎ایم آمریکایی‌ها را به صورت دیپلماتیک از عراق اخراج کنند/ از موضع «عادل عبدالمهدی» درباره تحریم‌ها حمایت می‌کنیم

جواد فراهانی

علی الاسدی

شیخ «علی الاسدی» گفت: ادعای مقامات آمریکایی در مورد وجود تهدید علیه منافع و نیروهای این کشور از سوی ایران و متحدانش در عراق، در راستای جنگ رسانه‌ای و روانی علیه جمهوری اسلامی است و مصرف داخلی دارد زیرا آنان در صدد توجیه سیاست‌های ترامپ برای ملت امریکا هستند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، عملکرد درخشان در نبرد علیه اشغالگری و تروریسم در عراق و سوریه، به‌علاوه مواضع مستحکم و سنجیده در حمایت از جمهوری اسلامی ایران، جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء را به یکی از گروه‌های شاخص در محور مقاومت تبدیل کرده است.

این جنبش که با تشکیل تیپ «آزادسازی جولان» خشم رژیم صهیونیستی را برانگیخته، طی چند مرحله هدف تحریم‌های خصمانه قرار گرفته است و آمریکایی‌ها نام «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل نُجَباء را از سال ۲۰۰۸ در لیست سیاه خود گنجانده‌اند.

امدادرسانی اعضای این جنبش به هموطنان سیل‌زده در خوزستان، لرستان و ایلام با کاروانی متشکل از حدود ۱۰۰ خودرو سبک و سنگین، یکی از خطوط خبری پررنگ در ماه‌های آغازین سال جدید بود.
با توجه به اوج‌گیری تنش میان تهران و واشنگتن که با لفاظی مقامات آمریکایی علیه کشورمان همراه بود، بر آن شدیم که در گفت‌وگویی اختصاصی با حجت‌الاسلام والمسلمین «علی الاسدی» رئیس شورای سیاسی نُجَباء، دیدگاه وی و جنبش متبوعش را در خصوص تحولات اخیر جویا شویم.

عضو ارشد مقاومت اسلامی نُجَباء در پاسخ به سؤال خبرنگار گروه بین الملل قدس آنلاین راجع به صحت و سقم ادعاهای مقامات آمریکایی در مورد وجود تهدید علیه منافع و نیروهای این کشور از سوی ایران و متحدانش در عراق، اظهار داشت: این اتهامات در راستای جنگ رسانه‌ای و روانی علیه جمهوری اسلامی است و مصرف داخلی دارد؛ زیرا آنان در صدد توجیه سیاست‌های ترامپ برای ملت امریکا هستند.

الاسدی ادامه داد: آنان همچنین با این اتهامات به‌دنبال فشار آوردن به بغداد هستند تا دولت عراق را به پذیرش تداوم حضور نظامی امریکا وادار سازند چراکه عزم پارلمان عراق برای تصویب قانونی جهت ملزم نمودن دولت به اخراج نیروهای امریکایی، آنان را به وحشت انداخته است.

وی درباره دلایل اعزام ناو و تجهیزات جدید امریکایی به منطقه و فرضیه وقوع جنگ، تصریح کرد: احتمال وقوع جنگ به دو دلیل بسیار بعید به‌نظر می‌رسد، اولاً سخنان رهبر معظم انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای که وقوع جنگ را منتفی دانستند و ما می‌دانیم تمام بیانات ایشان دقیق، هوشیارانه و از روی تدبر و شناخت است.

رئیس شورای سیاسی نُجَباء اضافه کرد: دلیل دوم این است که دشمنان دریافته‌اند تهدید و محاصره اقتصادی سودی ندارد و هرآنچه به‌عنوان آمادگی برای جنگ مطرح می‌شود، در راستای جنگ روانی است تا ایران را مجبور کنند طبق میل ترامپ به میز مذاکره برگردد.

شیخ علی الاسدی خاطرنشان ساخت: مطلب مهم‌تر این‌که تهدیدهای امریکا برای ترساندن کشورهای عربی از ایران و دریافت اموال بیشتر از آن‌هاست. بنده نمی‌خواهم موضوع را ساده فرض کنم، ولی اطلاعات دقیق، عدم وقوع جنگ را ثابت می‌کنند. ایران و امریکا هم اعلام کرده‌اند که به دنبال جنگ نیستند.

وی در عین حال یادآور شد: البته طرف سومی وجود دارد که به‌دنبال جنگ افروزی است؛ اسرائیل و برخی کشورهای عربی در پی آنند که امریکا را وارد جنگ کنند. حتی اگر هم موفق شوند ـ در بدترین حالت ـ به‌نظر من جمهوری اسلامی برای تبدیل این تهدید به فرصت، از هوشیاری کافی برخوردار است.

مقام بلندپایه بسیج مردمی عراق در پاسخ به این پرسش که " در شرایط کنونی حضور نیروهای امریکایی در عراق چه ضرورتی دارد و موضع جنبش‌های مقاومت عراقی در قبال آن چیست؟" اظهار داشت: ضرورتی برای بقای نیروهای آمریکا در عراق وجود ندارد. آنان جز خرابی ارمغانی برای ما نداشته‌اند، به‌ویژه پس از سال ۲۰۱۴ که فقط به تماشای مصائب ملت عراق نشستند. آن‌ها بودند که با ایجاد داعش، همانگونه که هیلاری کلینتون هم اعتراف کرد ـ عراق را به فتنه‌ای دائمی گرفتار نمودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین الاسدی در ادامه افزود: گروه‌های مقاومت حضور نیروهای امریکا در عراق را یک لحظه هم برنمی‌تابند ولی فرصتی در اختیار دولت و پارلمان گذاشته‌ایم تا به‌صورت‌ دیپلماتیک و از مسیر قانون، آن‌ها را از کشور اخراج کنند. اگر این کار صورت نگیرد، گروه‌های مقاومت مستقلاً اقدام به اخراج آن‌ها خواهند کرد؛ همانگونه که در گذشته آن‌ها را از عراق بیرون راندند.

وی در پایان این گفت‌وگو از موضع نخست‌وزیر عراق در قبال تحریم‌های امریکا علیه ایران حمایت کرد و گفت: آقای «عادل عبدالمهدی» به‌روشنی اعلام کرد که محاصره ملت ایران را نمی‌پذیرد و عراق بخشی از این محاصره اقتصادی نخواهد بود. جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء هم با محاصره ملت‌ها از سوی استکبار جهانی مخالف است؛ به‌ویژه ملت مسلمان ایران که شرافتمندانه برای کمک به ملت عراق از ارزشمندترین داشته‌های خود گذشت. ما از این ملت به‌شکل ویژه تشکر و اعلام می‌کنیم که در خوشی و سختی کنارشان هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.