دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان :

بهزیستی اردکان و مراکز تحت نظارت آن ،آماده دریافت زکات فطره است

 زکات فطره

یزد - رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان گفت: همزمان با فرارسیدن عید سعید فطر ، بهزیستی اردکان و مراکز و موسسات خیریه تحت نظارت آن، آماده دریافت فطریه و کلیه وجوهات اهدایی از سوی نمازگزاران و مومنین روزه دارخواهند بود.

به گزارش خبرنگارقدس آنلاین ، حمیدرضا پایدارفر درگفتگو با خبرنگارما ، ضمن اعلام این خبر با دعوت از مومنین روزه دار برای پرداخت زکات فطره اظهارداشت : براساس فتاوای مراجع عظام تقلید ، مومنین می توانند زکات فطریه و زکات اموال خود را به بهزیستی و مراکز و موسسات خیریه تحت نظارت آن که متولی نگهداری و ارائه خدمت به ایتام ، معلولان ، سالمندان ، خانواده های بی سرپرست و آسیب دیدگان اجتماعی و نیازمند می باشد پرداخت نمایند.

وی در خصوص محورهای هزینه‌کرد وجوهات زکات و فطریه نیز افزود: اولویت هزینه‌کرد این وجوهات همواره در حوزه‌های مربوط به تامین مواد غذایی و درمان بوده است.

پایدارفر تصریح کرد : همه وجوهاتی که از طریق زکات و فطریه جمع‌آوری می‌شوند با تاکید بر جامعه هدف سازمان در حوزه های اجتماعی و توانبخشی و در جهت حل نیازها و مشکلات آنان هزینه می‌شود

وی در ارتباط با رقم جمع‌آوری شده از محل این وجوهات در سال گذشته تصریح کرد: سال گذشته ۲۶۵ میلیون ریال  توسط نمازگزاران و روزه‌داران در روز عید فطر تحت عنوان وجوهات فطریه و زکات به موسسات خیریه زیر نظر بهزیستی اردکان کمک شد. .

رئیس اداره بهزیستی اردکان گفت: مومنینی که قصد ادای این فریضه و تکلیف شرعی خود در روز عید سعید فطر را دارند می توانند از طریق صندوق های بهزیستی وموسسات خیریه آن درمحل برگزاری آیین الهی نماز عیدسعید فطراقدام کنند.

انتها یپام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.