جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵

رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان رضوی:

آماده میزبانی از رقابت‌های المپیاد نوجوانان هستیم

ژیمناستیک

رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان رضوی گفت: برای میزبانی از رقابت‌های المپیاد نوجوانان برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

به گزارش قدس آنلاین ؛ حسین معماریان، اظهار کرد: حدود یک ماه قبل انتخابات هیئت ژیمناستیک استان برگزار شد و به عنوان رئیس هیئت انتخاب شدم. اکنون در حال برنامه‌ریزی برای انتخاب همکاران خود در کمیته‌های مختلف هستم که خوشبختانه بخش عمده‌ای از این کار انجام شده‌است.
وی در خصوص مسابقات آتی هیئت بیان کرد: رقابت‌های قهرمانی کشور ایروبیک ژیمناستیک نونهالان و نوجوانان پسر و دختر در حال برگزاری است. بازیکنان استان آمادگی حضور خوب در این مسابقات را دارند. مرداد نیز مسابقات نوجوانان دختر و پسر کشور برگزار خواهدشد که به شکل المپیاد است. برای حضور در این رقابت‌ها، تیم‌ها را تشکیل داده‌ایم و برنامه‌های خود را به صورت منظم انجام می‌دهیم تا بتوانیم حضور شایسته‌ای در این مسابقات داشته باشیم.
رئیس هیئت ژیمناستیک استان خاطر نشان کرد: ایروبیک خراسان رضوی صاحب عناوین متعددی در بخش آزاد و همچنین باشگاهی در مسابقات کشوری است.همچنین خراسان رضوی در گروه نوجوانان و نونهالان نیز در جایگاه نخست قرار دارد. در مسابقات المپیک نوجوانان سال گذشته عرفان قزلی، ژیمناست خراسانی، اول شد. در بخش دختران نیز ژیمناست‌‎های خراسانی به مقام سوم کشوری دست یافتند.
معماریان عنوان کرد: برای نخستین بار، کلاس مربی‌گری درجه 3 پارکور را به زودی در مشهد برگزار خواهیم کرد. فعالان زیادی وجود دارند که کارت مربی‌گری ندارند. ان‌شاء‌الله مربیان ما بتوانند در این کلاس شرکت کنند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه «در حال حاضر میزبانی برای مسابقات نداریم»، اظهار کرد: برنامه ریزی کرده‌ایم که اگر امکان داشته باشد میزبان رقابت‌های المپیاد نوجوانان باشیم. گرفتن این میزبانی منوط به نظر وزارتخانه و اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی است. وضعیت خوبی در بخش نوجوانان دختر و پسر داریم و امیدواریم امسال بتوانیم میزبان ژیمناست‌های نوجوان کشور باشیم. سال گذشته میزبانی سه رشته ورزشی به استان خراسان واگذار شد و امسال نیز اگر بتوانیم در میان رشته‌ها، ژیمناستیک را داشته باشیم، اتفاق خوبی است.
رئیس هیئت ژیمناستیک استان در خصوص استعدادیابی در فصل تابستان، گفت: برای استعدادیابی برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا بتوانیم تابستان خوبی داشته‌باشیم و اوقات فراغت خانواده‌ها و کودکان را پر کنیم. کمیته استعدادیابی هیئت تشکیل شده و وحیده ظریفیان که از مسئولین ژیمناستیک آموزش و پرورش است به عنوان رئیس انتخاب شده تا بتوانیم با هماهنگی آموزش و پرورش، هم اوقات فراغت خوبی را رقم بزنیم و هم کودکان بااستعداد را برای دوره‌های قهرمانی انتخاب کنیم.
معماریان بیان کرد: 2 خراسانی از کمیته ایروبیک استان در تیم ملی حضور دارند. در بزرگسالان، محمود ذوقی و در جوانان، مهران حسنی به اردوی تیم ملی ژیمناستیک برای مسابقات آسیایی که مهر در فیلیپین برگزار خواهدشد، دعوت شده‌اند. برای ژیمناستیک قهرمانی و هنری نیز به همین صورت برنامه ریزی می‌کنیم. ابوالفضل سمرقندی سال گذشته قهرمان پارکور کشور شد و برای مسابقات چین انتخاب شده‌بود، اما اعزام نشدند. ان‌شاء‌الله در سال جاری با برگزاری مسابقات نوجوانان و تیم ملی بتوانیم شرایط بهتری برای حضور بازیکنان خراسانی در تیم ملی داشته باشیم.
وی عنوان کرد: بانوان ژیمناست‌کار بزرگسال خراسان رضوی برای نخستین بار در مسابقات کشوری دوم شدند. برای نخستین بار دو ژیمناست دختر خراسانی، متینا یوشین و ثنا حیدری به اردوی تیم ملی برای شرکت در مسابقات بانوان کشورهای اسلامی دعوت شدند. هرچند این مسابقات برگزار نشد اما این چیزی از ارزش‌های ورزشکاران ما که در چند اردو حضور داشتند، کم نمی‌کند. در بخش جوانان نیز بانوان خراسانی در ژیمناستیک هنری چهارم شدند. در بخش نوجوانان در مسابقات المپیاد نوجوانان کشور، دختران خراسانی مقام سوم را به دست آوردند. هنگامه هادیانی به دو مدال نقره و یک مدال برنز دست یافت.عطایی نیز با یک مدال طلا و یک مدال برنز حضور درخشانی در این مسابقات داشت.
رئیس هیئت ژیمناستیک استان با اشاره به اینکه ژیمناستیک به عنوان یک ورزش پایه و پر مدال نیاز به توجه بیشتر دارد، اظهار کرد: حمایت‌های خوبی از طرف مدیر کل ورزش و جوانان استان برای هیئت ژیمناستیک در نظر گرفته شده‌است. وی در مجمع هیئت ژیمناستیک استان حمایت خود را اعلام کرد و تاکید کرد که برای میزبانی و سایر مسائل مربوطه نیز حامی ژیمناستیک استان خواهدبود. فدراسیون ژیمناستیک نیز حمایت‌های نرم افزاری و سخت افزاری خوبی از ژیمناستیک استان دارد. برگزاری مسابقات و دوره‌های مربیگری و داوری را در اهداف خود داریم که این موارد نیز با حمایت فدراسیون ان‌شاء‌الله در حال انجام است.
منبع : ایسنا

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.