شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶

اختصاصی قدس آنلاین:

شکایت گروه بهداشتی فیروز از دولت آمریکا

فیروز

90درصد کارکنان گروه بهداشتی فیروز را معلولین تشکیل می دهند

قدس آنلاین:گروه بهداشتی فیروز که در ایران بیشتر با تولیدات حوزه کودک و نوزاد و شامپوی معروف فیروز برای بچه ها شناخته می شود قصد دارد به دلیل اعمال تحریم های غیرقانونی از دولت آمریکا شکایت کند.

به گزارش قدس آنلاین مدیران این شرکت قدیمی ومشهور می گویند: تحریم ها باعث شده است که تولیدات این شرکت که ارتباط مستقیمی با سلامت کودکان و نوزدان دارد با مشکل مواجه شده و باعث تعدیل نیروی کار این گروه که بیشتر کارکنان آن را معلولین تشکیل می دهند شود.

فیروز حدود 150 محصول مختلف در گونه های مختلف تولید می کند و مدیر عامل آن سید محمد موسوی دارای مقام مشورتی سازمان ملل متحد در زمینه معلولین است. اما موسوی بیش از دو سال است که به دلیل تحریم های یکجانبه آمریکا و منع مسافرت ایرانیان به این کشور، نتوانسته در مقرر سازمان ملل حضور یافته و از منافع قشر معلول دفاع کند.

همچنین به دلیل همان تحریم ها مسیر کمک های بشردوستانه به سمت کانون معلولین توانا که سازمان مردم نهاد ملی که گروه تولیدی فیروز به نیروی کار آن وابسته است بسته شده است. ضمن این که مدیران شرکت می گویند: تحریم ها باعث شده است که واردات کالاهای توانبخشی و پزشکی مورد نیاز معلولین نیز دچار مشکلات حاد شده و قیمت سرسام آوری پیدا کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.