یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱

تاکید رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان:

پاکبانانی جزو مشاغل سخت و زیان آور لحاظ شود

پاکبانان

همدان-رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان گفت: طبق قانون کار باید پاکبانانی جزو مشاغل سخت و زیان آور لحاظ شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان اکبر کاووسی امید در جلسه کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورا که با حضور نمایندگانی از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگران، پیمانکاران و مدسران خدمات شهری و مالی شهرداری برگزار شد، افزود: پاکبانان از نیروهای زحمتکش شهرداری هستند که از ساعات اولیه صبح در گرما و سرما به شهروندان خدمات ارائه می دهند.

کاوسی امید اضافه کرد: یک پاکبان جدا از زحمت فراوان در رفت و روب و جمع کردن زباله‌های شهری در فصل‌های مختلف سال از زمستان گرفته تا تابستان و تحمل سرما و گرمای سال با خطرات جسمی زیادی مواجه است که در صورت غفلت از آن دچار بیماری‌های خطرناکی خواهد شد. بنابراین لازم است طبق قانون، سختی کار برای این زحمت کشان لحاظ شده و از مبادی قانونی مورد پیگیری شود.

وی تاکید کرد: شهرداری باید تا پایان تیرماه سال جاری بسته پیشنهادی برای پیگیری موضوع سختی کار پاکبانان را به شورا ارائه دهد.

این عضو شورای شهر همدان  در پایان سخنانش بر تشکیل جلسه ای با حضور مدیر کل تامین اجتماعی کار و رفاه و بهداشت و درمان با مدیریت شهری تاکید کرد، اظهار داشت: در این جلسه باید ضمن بررسی موارد، راهکاری برای رفع مشکل پاکبانان در حوزه سختی کار ارائه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.