یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶

مصوبه مجلس برای اعدام مجرمان اسیدپاشی

اسیدپاشی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که در مواردی که اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد، به نحوی که موجب ناامنی در جامعه شود، اقدام مرتکب افساد فی‌الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه، ۱۹ خرداد) پارلمان و در جریان بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن با تصویب بندی، مقرر کردند که در مواردی که اسیدپاشی به قصد ارعاب و ایجاد ناامنی در جامعه باشد، به نحوی که موجب ناامنی در جامعه شود، اقدام مرتکب افساد فی‌الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌شود.

براساس این گزارش، نمایندگان مجلس در این جلسه، از مجموع ۲۴۵ نماینده حاضر، با  ۱۶۱ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع بخشی از طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن را تصویب کردند.

همچنین، طبق قانون مجازات اسلامی برای اتهام افساد فی‌الارض اشد مجازات یعنی اعدام در نظر گرفته شده، اما در مواردی نیز احکامی دیگر نیز قطع دست و پا و یا تبعید صادر می‌شود.

این گزارش می‌افزاید، در ادامه این جلسه، فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس پیشنهاد الحاق یک تبصره به ماده (۵) این طرح را که به پیش‌بینی و اختصاص هزینه‌های این ماده در بودجه سالانه با درخواست صندوق تأمین خسارت‌های بدنی دلالت دارد را مطرح کرد که در نهایت بهارستان‌نشینان با آن مخالفت کردند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نظرات

  • حخه ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۰۴:۲۱
    0 0
    خیرببینین ما پدرمون دراومد سراین قضیه خیرببینین الهی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.