دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

فرمانده مرزبانی گیلان:

انسداد مرز زمینی آستارا ادامه دارد

مرزبانی

گیلان- فرمانده مرزبانی استان گیلان گفت: در صورت تأمین اعتبارات، ۸ کیلومتر دیگر از مرز زمینی آستارا در سالجاری مسدود می شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پلیس گیلان، سرهنگ کیاست سپهری در جریان سفر به بندر مرزی آستارا و بازدید از ناوگروه شناوری این شهرستان که در منطقه ویژه اقتصادی بندر مستقر است، تصریح کرد: برای سال ۹۸ جهت بازسازی پاسگاه های مرزی و همچنین انسداد مرز اعتبارات خوبی اختصاص یافته است که در صورت تخصیص می شود۸ کیلومتر دیگر از مرز زمینی آستارا را مسدود کرد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح انسداد مرزها اعتبارات کافی می خواهد، ادامه داد: فرماندهی مرزبانی کل کشور درخواست اعتبار ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی را داشته است و بر اساس برآوردهای انجام شده، استان گیلان هم به ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی از توسعه طرح پایش الکترونیکی و اپتیکی مرزهای استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در سنوات گذشته برای این منظور اقداماتی انجام شده است و در سالجاری با ایجاد زیرساخت ها از پایش به این شکل بیشتر بهره مند خواهیم شد.

سپهری در بخش دیگر سخنان خود به آغاز فصل تابستان و شروع بکار طرح های سلامت دریا در سواحل استان اشاره کرد و یادآور شد: طرح های سلامت دریا از فردا (۲۰ خرداد) به شکل رسمی بازگشایی می شوند و هموطنان و گردشگران باید به هشدارها و اخطارها توجه داشته باشند.

وی اضافه کرد: رعایت کلیه ضوابط اسلامی از اولویت هاست و هموطنان باید از شنا در مناطق خطر آفرین و ناایمن بپرهیزند.

فرمانده مرزبانی گیلان در پایان اظهار کرد: امیدواریم با رعایت این موارد شاهد سفر ایمن و کاهش غریق در سواحل باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.