دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳

مدیرکل راهداری استان همدان:

تجمع رانندگان حمل و نقل در میدان بار کنترل می شود

 مدیر کل راهداری استان همدان:

همدان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: کارت هوشمند و کارت سوخت رانندگانی که در بخش حمل و نقل عمومی کالا قوانین را رعایت نکنند، غیرفعال می شود.

به گزارش  قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، مصطفی پناهنده در گفتگویی اظهار داشت: این اقدام با توجه به تجمع رانندگان در محل های غیرمجاز و ایجاد بی نظمی در امر حمل ونقل شهرستان و به منظور هدایت ناوگان ها به پایانه کالای همدان و حذف دلال ها و واسطه های مستقر در اینگونه محل ها انجام می شود.

وی افزود: با توجه به هماهنگی های انجام شده با دادستان عمومی و انقلاب همدان در خصوص غیر فعال کردن کارت هوشمند رانندگانی که مقررات و قوانین حمل ونقلی را رعایت نمی کنند، نسبت به شناسایی و غیر فعال کردن ناوگان های متخلف اقدام می شود.

مدیرکل راهداری استان همدان در ادامه بر نظارت بر اجرای نرخ حمل کالا بر اساس تن کیلومتر تأکید کرد و یادآور شد: این اداره کل از زمان ابلاغ نرخ حمل بر اساس تن کیلومتر، جزء اولین استان هایی بود که علی رغم مشکلات فراوان، نسبت به محاسبه و اجرای دقیق آن تلاش کرده است.

پناهنده اضافه کرد: بر این اساس نرخ حمل تمامی مسیرها از مبدا شهرستان های استان با هماهنگی تشکل های صنفی مربوط به هر شهرستان تهیه و به شکل دفترچه ای در اختیار شرکتها قرار گرفته و در سیستم مدیریت کنترل بارنامه استان نیز ثبت شده است.

وی بیان کرد: در این زمینه از بیستم خرداد سال جاری صدور بارنامه با توجه به مبدأ و مقصد حرکت تنها منوط به درج تن کیلومتر تعریف شده خواهد بود، در غیر این صورت بارنامه صادر نخواهد شد.

مدیرکل راهداری استان همدان همچنین به ایجاد سیستم نوبت دهی در مراکز عمده حمل بار و ایجاد یک صف واحد در این زمینه اشاره کرد و گفت: این استان دارای سه مرکز مهم تجمع رانندگان (پایانه کالای همدان، پایانه سیمان هگمتان در شاهنجرین و شرکت حمل ونقل کالای همدان راه الوند در مجتمع فولاد ویان) است که هم اکنون در پایانه کالای همدان، نوبت دهی بر اساس یک صف واحد به شکل سیستمی در حال انجام است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.