دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

نگرانی آمانو درباره افزایش تنش بر سر مساله هسته‌ای ایران

ا

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نگرانی خود را نسبت به افزایش تنش‌ها بر سر مساله هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران ابراز داشته است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، پس از کارشکنی‌ های مکرر ایالات متحده و کشورهای اروپایی امضا کننده توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که دیگر به برخی از محدودیت‌های اعمال شده در توافق هسته‌ای پایبند نخواهد بود و اقدامات بیشتری را انجام خواهد داد.

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یک سخنرانی گفت: من نگران افزایش تنش‌ها در خصوص مساله هسته‌ای ایران هستم. امیدوارم راهکارهایی پیدا شود تا تنش‌های اخیر از طریق گفتگو حل و فصل شود.

وی در ابتدای نشست امروز شورای حکام در شهر وین اتریش افزود: من درباره تنش‌ها بر سر مساله هسته‌ای ایران نگران هستم. همان طور که دائما تاکید داشته‌ام، تعهدات هسته‌ای در چارچوب برجام که توسط ایران اجرا شده، برای راستی آزمایی هسته‌ای لازم و ضروری است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار داشت: به همین دلیل، امیدوارم راهکارهایی پیدا شود که تنش‌های فعلی از طریق گفتگو کاهش یابد. لازم است ایران نیز تعهدات هسته‌ای خود در چارچوب برجام را به طور کامل اجرا کند. آژانس به راستی آزمایی عدم انحراف موارد اعلام شده در توافقنامه پادمان‌ها، ادامه خواهد داد. ارزیابی درباره عدم وجود مواد و فعالیت‌های هسته‌ای در ایران همچنان ادامه دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.