جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

استاندار خراسان شمالی:

متاسفانه نتوانستیم شرایطی برای سرمایه گذار بخش خصوصی فراهم کنیم

استاندار خراسان شمالی

خراسان شمالی- استاندار خراسان شمالی گفت: متاسفانه آنگونه که شایسته سرمایه گذار بخش خصوصی بوده نتوانسته ایم شرایطی را برای آنان فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، محمد علی شجاعی در جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی عشایرکشور اظهار داشت: بخش خصوصی می تواند قدم های موثری را در تولید بردارد و هرگونه وابستگی را کاهش دهند.
وی با بیان اینکه ما هیچ راهی جزسرمایه گذاری بخش خصوصی نداریم افزود: اگر منابع دولتی ده برابر شود زیرا این منابع فقط برای ایجاد زیرساخت هاست.
شجاعی تصریح کرد: با صدور مجوزهای  بی نام امیدوارم شرایطی را فراهم آوریم که سرمایه گذار حتی یک قدم در ادارات را برندارد و تمامی این فرایندها باید برچیدا شوند تا سرمایه گذار نفس بکشد.
شجاعی گفت: استان با ۳۰ هزار نفر عشایر یکی از قطب های مهم کشور محسوب می شود و سالهاست با وطن پرستی و ولایت مداری گام‌های بلندی را برداشته اند که روز به روز موجبات احیا سنت کوچ را فراهم کرده اند.
وی ادامه داد: رهبرمعظم انقلاب اسلامی در چند سال اخیر همواره بر اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تاکید کرده و توصیه کرده اند که رویکردها به سمت تکیه برتوان داخلی باشد و در این مسیر  قشر خدوم عشایر، می توانند نقش موثری در حوزه اقتصاد داشته باشند.
  
وی در خصوص حمایت از عشایر گفت: اکنون تمام توان و همت دولت بر این است که شعار اقتصاد مقاومتی محقق شود و بدون شک عشایر غیرتمند نقش زیادی در توسعه و رونق اقتصادی ایفا می کنند.
جشنواره ملی فرهنگی ورزشی عشایر با مشارکت ۱۴ استان کشور، با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسیولان در مجموعه تاریخی بلقیس اسفراین افتتاح شد.
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.