جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

مدیرعامل بانک مسکن: کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در راه است

ابوالقاسم رحیمی‌انارکی

مدیرعامل بانک مسکن از عملیاتی شدن بازار تعهدی مصالح ساختمانی تا پایان تابستان امسال خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این بازار قیمت‌ها ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، ابوالقاسم رحیمی‌انارکی مدیرعامل بانک مسکن اظهار کرد: یک زنجیره تامین مالی مسکن داریم که در ارتباط با بازار تعهدی مصالح ساختمانی است.

وی تصریح کرد: در این زنجیره اتفاقی که می‌افتد در چرخه مربوط به حوزه ساختمان یک شناسایی انجام شده است.

وی با بیان این‌که بر این اساس ۴۹ چرخه را شناسایی کرده‌ایم که ۸۰ درصد فعالیت‌های ساختمانی را در بر می‌گیرد، افزود: ما می‌توانیم این ۴۹ زنجیره را به صورت اعتباری تامین مالی کنیم.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: به این ترتیب به جای این‌که مثلا بخواهیم در این زنجیره یا چرخه برای ۱۰ واحد تسهیلات پرداخت کنیم، با یک واحد تزریق تسهیلات می‌توانیم توان مالی این ۱۰ واحد را از لحاظ امکانات اعتباری و تعهدی ایجاد کنیم.

رحیمی انارکی بیان کرد:‌ این موضوع باعث کاهش قیمت تمام شده مصالح ساختمانی خواهد شد.

وی اظهار کرد:‌پیش بینی می‌کنیم این اقدام ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش قیمت در تامین مصالح ساختمانی را برای سازندگان به همراه داشته باشد. برنامه ما این است که تا پایان تابستان هم سامانه و هم چرخه زنجیره تامین مالی مصالح ساختمانی را عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/

نظرات

  • ali ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۸:۵۸
    0 0
    بنام خدا نمیدانم چرا بعضی منطقی فکر و محاسبه نمی کنند ؟!....وقتی چند ده قلم مصالح ساختمانی گران می شود ، مگر می شود ساختمان تمام شده ، ارزان تمام و ارزان فروخته شود ؟!......

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.