دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

نفوذ به تمامی آیفون‌ها و آیپدها ممکن شد

تولیدات اپل دیگر امن نیستند

آیفون

یک شرکت امنیتی مدعی شده که هک کردن و نفوذ به تمامی آیفون ها و آی پدهایی که از سیستم عامل IOS ۱۲.۳ به قبل استفاده می کنند، ممکن است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی قدس آنلاین، شرکت صهیونیستی «سلبریت» (Cellebrite) که قبلاً قفل آیفون «رضوان فاروق» مظنون ماجرای تیراندازی سن برناردینوی آمریکا را به درخواست پلیس این کشور باز کرده بود، مدعی است که نسخه جدیدی از ابزار خود برای هک و نفوذ به سیستم عامل IOS موسوم به UFED Premium را طراحی و آماده استفاده کرده است.

این شرکت مدعی شده است که UFED Premium تنها راه برای نیروهای قضایی و پلیس در سراسر جهان برای باز کردن قفل آیفون و آیپد است تا از این طریق اطلاعات آنها تخلیه شود.
لازم به ذکر است که این ابزار برای جاسوسی از گوشی های اندرویدی و سرقت اطلاعات آنها نیز قابل استفاده است.

UFED Premium برای تخلیه داده های آیفون ها و آی پدهای مجهز به نسخه ۷ سیستم عامل آی او اس تا نسخه ۱۲.۳ آن قابل استفاده است.

از طریق این ابزار می توان به تمامی برنامه های ثالث نصب شده بر روی آیفون و آی پد دسترسی یافت، چت های افراد را مطالعه کرد، ایمیل ها و فایل های ضمیمه افراد را بارگذاری کرد و حتی به محتویات پاک شده نیز دسترسی پیدا کرد.

این شرکت از فروش UFED Premium به نیروهای پلیس خبر داده و افزوده که تمهیدات لازم را برای عدم افشای فناوری مورد استفاده در آن در نظر گرفته است.

شرکت اپل تا به حال برای مقابله با این ابزار تلاش فراوانی به عمل آورده و یک بار نیز آن را از کار انداخته است اما ظاهراً Cellebrite دوباره موفق شده اپل را دور بزند.

اپل هنوز در مورد این نرم افزار جدید «سلبریت» واکنشی از خود نشان نداده است.

انتهای پیام/