دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷

نویسندگان و پژوهشگران تا نیمه تیرماه فرصت دارند؛

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره میراث مکتوب رضوی

جشنواره رضوی

یزد- مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره در سال جاری تا نیمه تیرماه تمدید شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  روابط عمومی بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)،  بر این اساس پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان ، ناشران و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به تارنمای جایزة کتاب سال و پرکردن کاربرگ مربوطه، آثار خود را با شرایط و موضوعات درج شده به دبیرخانة این جشنواره ارسال کنند.

جشنواره میراث مکتوب رضوی با هدف شناسایی آثار برتر، شامل کتاب، پایان‌نامه و مقاله با موضوع امام رضا(ع) و سیره و فرهنگ رضوی توسط بنیاد امام رضا(ع) با همکاری مؤسسة خانة کتاب، دبیرخانة جایزة کتاب سال و ادارة کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، برگزار می‌شود و اختتامیه آن آبان ماه سال جاری همزمان با هفته کتاب خواهد بود.

زمان تعیین شده برای شرکت در این جشنواره که از مجموعه برنامه‌های هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) همچنین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی که تا ۳۱ خردادماه اعلام شده بود تا ۱۵ تیرماه جاری تمدید شد.

آثار ارسالی به این جشنواره باید طی سال های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۷ منتشر شده باشند و فقط کتاب هایی داوری و ارزیابی می شوند که دارای برگه اعلام وصول باشند. همچنین، موضوع آثار ارسالی باید در سه حوزه تالیف، ترجمه و تصحیح به طور کامل درباره امام رضا(ع) باشند و آثاری که یک یا چند فصل آن به موضوعات دیگر اختصاص داشته باشد از چرخه داوری کنار می روند.

این جشنواره شامل سه بخش کتاب، مقاله و پایان نامه است که در بخش کتاب آثار در دو گروه کودک و نوجوان و بزرگسال با محورهای معارف رضوی(سیره، سبک زندگی و احادیث)، زیارت، ادبیات داستانی (رمان، داستان و مجموعه داستان های کوتاه)، شعر نو و کلاسیک، هنر(نمایشنامه، فیلمنامه، معماری و هنرهای تجسمی)، تاریخ و مردم شناسی بررسی می شوند. همچنین در بخش مقاله، مقاله هایی که در موضوعات یادشده طی سال های ۱۳۵۷تا۱۳۹۷به صورت چاپی یا الکترونیکی در مجلات علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی و تخصصی منتشر شده باشند در این جشنواره می توانند شرکت کنند.

همچنین، پایانه نامه های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهی یا سطوح ۳ و۴ حوزوی که در موضوعات  یاد شده تا پایان سال ۱۳۹۷ دفاع شده باشند، در این جشنواره می توانند شرکت کنند.

علاقمندان می توانند آثار خود را تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۸ به دبیرخانه جشنواره واقع در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره ۲، دبیرخانه جایزه کتاب سال  ارسال کنند  یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۶۶۹۶۶۱۳۸ و ۶۶۹۶۶۱۳۹ تماس حاصل نمایند.

آیین پایانی نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی(ع) در آبان ماه سال ۱۳۹۸ همزمان با هفته کتاب در یزد؛ پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.

شایان ذکر است هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) توسط بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در سال جاری در رشته‌های گوناگون و به میزبانی استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.