یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

مرمت راه های دسترسی از نیازهای عشایر گیلان

جهادکشاورزی

گیلان- رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: مرمت راههای دسترسی از مهمترین تقاضاهای عشایر استان است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی گیلان ،علی درجانی گفت: گیلان بالغ بر ۵۰هزار خانوار عشایری دارد که در تامین گوشت و مواد لبنی استان نقش موثری دارند.

وی افزود: قریب به ۴۸ هزار تن محصولات دامی در گیلان تولید می شود که این استان را در جایگاه دوازدهم کشور قرار داده است .

درجانی با بیان اینکه بالغ بر یک میلیون و ۲۸۰هزار راس دام در استان گیلان موجود است، ادامه داد: ۲۷ هزار تن گوشت قرمز و ۲۶۶هزار تن شیر تولیدات لبنی دامداران گیلانی است.

معاون بهبود تولیدات دامی خاطرنشان کرد: با توجه به بارندگی های خوب طی چند ماه اخیر در سطح استان و حاصلخیزی مراتع، شاهد افزایش زایش دام ها هستیم.

وی با بیان اینکه حمایت از عشایر منجر به افزایش تولیدات محصوات دامی نظیر گوشت و لبنیات سنتی می شود، گفت: توسعه این امر موجب کاهش هزینه های تولید و کاهش قیمت گوشت می شود.

درجانی تصریح کرد: اغلب عشایر گیلان در شهرستای غرب استان مستقر هستند و مرمت راههای دسترسی از مهمترین تقاضاهای عشایر استان است. 

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از نقش های مهم عشایر در استان علاوه بر تولید گوشت و مواد لبنی، حفظ و حراست از مراتع گیلان است، گفت: یکی از سیاست های مهم وزارت کشاورزی افزایش حمایت از عشایر کشور است و به همین دلیل برنامه ریزی های لازم برای حمایت از عشایر گیلان در حال انجام است.   

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.