جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

مقام و منزلت قم به برکت حضرت معصومه (س) است

سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی در مراسم آغاز جشن های دهه کرامت در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها

قم-معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مقام و منزلت قم و قمی ها به برکت حضرت معصومه (س) است و لذا باید در حفظ و حراست از این جایگاه مهم بیش از پیش کوشید./

به گزارش قدس آنلاین حجت الاسلام حسن نظری شاهرودی ضمن تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) که به همین مناسبت به عنوان روز دختر نیز نامیده شده است، اظهار داشت: این که امام صادق(ع) در آن حدیث معروف فرمودند"قم حرم من و حرم فرزندانم پس از من است"، نشان می دهد که این دیار مقدس و معنوی از چه جایگاه و عظمتی برخوردار است.

وی افزود: عظمت و اهمیت چنین جایگاهی می طلبد که اهل قم که مفتخر به سکونت در چنین شهری هستند، همواره در حراست از معنویت و قداست این شهر مقدس بکوشند و جلوی بروز و ظهور ناهنجاری ها و مفاسد و مسایلی که در شأن چنین شهری نیست را بگیرند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه همچنین گفت: از سویی لازم است دختران عزیز جامعه ما به الگوی والایی چون حضرت معصومه(س) تاسی بجویند که قطعاً در این الگوگیری و التزام عملی به آن، خیر و سعادت دنیا و آخرت نهفته است.

وی با اشاره به این که امام موسی کاظم (ع) هر چند دارای ۳۷ فرزند بودند، اما پس از حضرت رضا(ع) ، فاطمه معصومه(س) در میان دیگر فرزندان ایشان از حیث مقام و مرتبت معنوی و دینی به سان ستاره‎ای فروزان می درخشند ، ابراز داشت: گرچه مدت زمان حضور این بانوی بزرگوار در شهر قم تنها هفده روز بوده اما آن چه به ویژه از ایشان به یادگار مانده و زبانزد خاص و عام است ، عبادت حضرت است که در بیت النور انجام می شده است.

معاون جامعه مدرسین  همچنین خاطرنشان کرد: بی تردید اگر قم و قمی ها شأن و اعتباری دارند و دیار ما قرین با نعمات و برکات الهی است، به جهت مرقد نورانی بانوی کرامت است و لذا همه ما باید قدردان این جایگاه کم نظیر و بلکه بی نظیر باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.