جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

رئیس دانشگاه قم:

تقوا و معنویت حضرت معصومه(س) الگوی جامعه اسلامی است

حجت الاسلام عسکر دیرباز .رییس دانشگاه قم

قم- رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه حضرت معصومه (س) به‌گونه‌ای زندگی کردند که امام (ع) لقب عصمت را به وی دادند،ادامه داد: وجود حضرت معصومه (س) آثار و برکات زیادی را برای شیعیان و عاشقان مکتب اهل‌بیت (ع) به همراه داشت و همواره میلیون‌ها شیعه برای گرفتن حاجت رهسپار حرم کریمه اهل‌بیت (س) می‌شوند.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام عسکر دیرباز  با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) اظهار داشت: قم شهر اهل بیت (ع) می‌شود و محل مناسبی برای نشرمکتب ائمه (ع) استعضو مجلس خبرگان رهبری گفت: زنان و مردان جامعه اسلامی برای اینکه در مسیر رضای الهی گام بردارند و عاقبت‌به‌خیر شوند باید معنویت، نورانیت و تقوا که از مهم‌ترین خصوصیات اخلاقی کریمه اهل‌بیت (س) است را مورد توجه قرار دهند.

وی  با اشاره به ارزش و اهمیت شهر مقدس قم بیان کرد: وجود حرم حضرت معصومه(س) سبب شده است تا زائران و مجاروان زیادی به برکت این مکان معنوی برای زیارت به شهر مقدس قم مشرف شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه افتخار برای مردم شهر قم است که میزبان حضرت معصومه (س) هستند، تصریح کرد: بارگاه کریمه اهل‌بیت (س) در شهر قم آثار و برکات زیادی برای این شهر به همراه داشته است، افرادی که در شهر مقدس قم سکونت دارند این افتخار را دارند که زیر سایه دختر امام (ع) زندگی می‌کنند و این سعادت بسیار بزرگی است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: نام این بانوی کرامت "فاطمه" است ولی به دلیل دوری از گناه در درجه بالایی قرار داشتند و به همین دلیل لقب معصومه را برای ایشان گذاشتند که به‌حق برازنده‌ترین لقب برای کریمه اهل‌بیت (س) است.

دیرباز خاطرنشان کرد: زنان و مردان جامعه اسلامی برای اینکه در مسیر رضای الهی گام بردارند و عاقبت‌به‌خیر شوند باید معنویت، نورانیت و تقوا که از مهم‌ترین خصوصیات اخلاقی کریمه اهل‌بیت (س) است را مورد توجه قرار دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.