دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

نماینده مردم شیراز در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

با ثبت دهه کرامت در تقویم می‌توان از برکات آن بهره برد

مینا افرازه

علی اکبری

علی اکبری گفت: از آنجایی که اماکن مقدسه از خاستگاه معنوی و مراجعات کثیر مردمی برخور دارند، ثبت دهه کرامت در تقویم رسمی اقدامی سازنده است که می‌توان از برکات آن بهره برد. برجسته کردن دهه کرامت می‌تواند گردهمایی عموم مردم جامعه و گره گشایی مشکلات را در پی داشته باشد.

علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار «قدس آنلاین»، درباره جایگاه شهرهای مذهبی در تقویت فضای معنوی و فرهنگی جامعه و ضرورت ثبت دهه کرامت در تقویم رسمی کشور، اظهار داشت: بارگاه امام رضا در مشهد، حرم حضرت شاهچراغ در شیراز و حضرت معصومه در قم، سرمایه های اجتماعی و مرکز ثقل هستند و در این بین شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت از اعتبار و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. از آنجایی که این اماکن مقدسه از خاستگاه معنوی و مراجعات کثیر مردمی برخودارند، بنابراین ثبت دهه کرامت در تقویم رسمی اقدامی سازنده است که می‌توان از برکات آن بهره برد.

علی اکبری تصریح کرد: اهل بیت (ع) خاندان کرامت هستند و بهره بردن از دهه کرامت به اعتبار بارگاه منور بزرگان دین می‌تواند سبب اقدامات مثبت و نیکوکارانه‌ای باشد که بخشی از مشکلات خانواده‌های نیازمند و گرفتار را حل کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: برجسته کردن دهه کرامت می‌تواند گردهمایی عموم مردم جامعه و گره گشایی مشکلات را در پی داشته باشد و به نظرم توجه به ثبت دهه کرامت در تقویم نگاه مثبت و انسان دوستانه است.

وی گفت: مردم با حضورشان در حرم حضرت شاهچراغ و سایر اماکن متبرکه به نوعی درصددند خودشان را ایمن سازی و از غفلت ها دور کنند. قطعاً مراسم و برنامه هایی که در طول دهه کرامت برگزار می‌شود موجب آشنایی بیشتر افراد با معارف و اصول اهل بیت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.