سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خبر داد

بهره‌برداری از ۵ هزار میلیارد تومان پروژه اقتصادی تا مهرماه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: تا مهرماه امسال حدود ۵ هزار میلیارد تومان پروژه بزرگ اقتصادی در شهرستان‌های استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش قدس آنلاین، علی رسولیان در نشست مشترک نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با استاندار که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: لازم می‌دانم از نمایندگان به دلیل همراهی شایسته در پیشبرد اهداف مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی تقدیر کنم، چراکه گفتمان جدیدی را در استان ایجاد کرده است.
وی افزود: در شرایطی که با موجی از ناامیدی در بین مردم مواجه بودیم، الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و برنامه‌ریزی‌ها برای بهبود معیشت خانوار با کمک معین‌های توسعه‌گرا، سطح امید را در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان افزایش داده است. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون با 79 معین اقتصاد مقاومتی تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده است، عنوان کرد: در قالب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، مسئولیت توسعه مناطق 12 گانه استان به شرکت‌های موفق شهرستانی، استانی و سازمان‌های مهم ملی واگذار شده است.
رسولیان گفت: 40 معین اقتصاد مقاومتی دیگر نیز شناسایی شده‌اند که در صورت عدم تمایل هر یک از معین‌های فعلی برای ادامه کار یا نداشتن صلاحیت برای مشارکت در مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، جایگزین خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه معین‌های اقتصاد مقاومتی به صورت کاملا داوطلبانه مسئولیت توسعه استان را برعهده گرفته‌اند، تصریح کرد: وظایف معین‌ها در زمینه شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای، برگزاری دوره‌های آموزش کسب و کار و بسترسازی برای ورود تسهیل‌‎گران در قالب یک دستورالعمل تعریف شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان بیان کرد: برای آنکه مشارکت مردم را نیز در طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی داشته باشیم، نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان تشکیل شده و به صورت روزانه مسائل مربوط به معین‌ها توسط این نهاد پیگیری می‌شود. 
رسولیان اضافه کرد: 747 تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری نیز به ارزش 38 هزار میلیارد تومان در شهرستان‌ها توسط ارکان حاکمیت و متقاضیان سرمایه‌گذاری به امضا رسیده که با اجرای آن‌ها 76 هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد. 
وی با اشاره به تدوین برنامه عملیاتی حوزه اقتصادی استان در سال 98، گفت: بر اساس این برنامه که متناسب با برنامه ششم توسعه کشور تدوین شده، حجم صادرات غیرنفتی استان باید به 2 میلیارد و 300 میلیون دلار و میزان جذب سرمایه‌گذاری خارجی به 180 میلیون دلار برسد. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه عملیاتی حوزه اقتصادی، در سال جاری باید 76 هزار و 799 فرصت شغلی ایجاد شود و نرخ بیکاری استان به 8.5 درصد کاهش پیدا کند.
رسولیان عنوان کرد: سال گذشته 813 هزار میلیارد تومان خالص تسهیلات پرداختی توسط بانک‌ها بوده که امسال این رقم بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته و باید به 15 هزار میلیارد تومان برسد. 
وی با بیان اینکه در طی دو ماه ابتدای سال جاری رشد صادرات استان مطلوب بوده است، بیان کرد: تا مهرماه امسال حدود 5 هزار میلیارد تومان پروژه بزرگ اقتصادی در شهرستان‌های استان آماده بهره‌برداری خواهد شد.
منبع: ایسنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.