سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴

الحوثی: کشورهای متجاوز تصمیم خود برای خروج از یمن را اعلام کنند

حوثی

رئیس شورای عالی انقلاب یمن کشورهای عضو ائتلاف سعودی را به اعلام خروج از یمن پس از جنایات پنج ساله فراخواهد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، پس از انتشار اخباری مبنی بر تصمیم امارات برای خروج از بخش‌هایی از یمن که البته برآوردها چیز دیگری درباره این موضوع می‌گوید، «محمد علی الحوثی» رئیس شورای عالی انقلاب یمن در صفحه توئیتر خود به این امر پرداخت.

وی در توئیتی نوشت: کشورهای متجاوز را به اعلام خروج از یمن فرامی‌خوانیم، جمهوری یمن حمله، محاصره و ممنوعیت (حریم) هوایی را مردور می‌داند، خروج از یمن تصمیمی ایده‌آل است که باید در زمان فعلی گرفته شود، اقدام کشورهای متجاوز در استفاده از یمن به عنوان میدانی جهت آزمایش سلاح‌های اروپایی و آمریکایی طی پنج سال دیگر بس است، موضوعی که زشت بودن جنایات آنها را به جهان ثابت کرد.

هفته جاری، خبرگزاری فرانسه به نقل از مسئول اماراتی که نخواست نامش فاش شود، مدعی شد که «ابوظبی قصد دارد راهبرد خود در یمن را از جنگ به صلح تغییر دهد» (جزئیات بیشتر).

 روزنامه لبنانی «الاخبار» پانزدهم ماه جاری (تیرماه) اعلام کرد برخی اخبار منتشرشده مبنی بر کاهش حضور نظامی امارات در یمن خلاف واقعیت است و اخبار مذکور در رسانه‌ها هم‌زمان با عملیات تقویت حضور نظامی امارات در جنوب ، جبهه‌های ساحل غربی و استان «جوف» منتشر می‌شود.

این روزنامه نوشت: پس از آنکه تجهیزات نظامی گسترده به جنوب یمن ارسال شد و شبه‌نظامیان وابسته به امارات در ساحل غربی و استان‌های شبوه، یمن و جزیره سقطری مواضع خود را مستحکم کردند امارات تلاش می‌کند به جهان بگوید حضور نظامی خود را در استان‌های جنوبی و شرقی یمن کاهش داشته و این خلاف واقعیت است (جزئیات بیشتر).

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.