چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

رییس کمیسیون  فرهنگی اجتماعی شورای شهر

عمارت «نورمهال» در حال نابودی است مسئولین چاره‌ای بیندیشید

رضوان سلماسی

همدان- رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: مسولین برای جلوگیری از ساخت و ساز در عرصه عمارت نورمهال هر چه سریعتر چاره اندیشی کنند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی در نطق پیش از دستور جلسه این هفته صحن شورا با اشاره به ساخت و ساز در جوار عمارت نورمحال، افزود: با توجه به جایگاه عمارت نورمهال به عنوان یکی از بناهای واجد ارزش و معرف هویت و تاریخ شهر همدان از مدیران شهری و مسئولان استانی انتظار می‌رفت که توجه بیشتری به اتفاقاتی که در حاشیه این بنا می افتد داشته باشند.

سلماسی با بیان اینکه مخالف ساخت و ساز در این عرصه با ارزش هستیم، گفت: سال گذشته در صحن شورا، جلسه‌ای در این زمینه برگزار و با توجه به اهمیت تاریخی بودن عمارت نورمهال، از برج‌سازی و ساخت و ساز در این عرصه تا تعیین تکلیف نهایی جلوگیری شد و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز از پیشنهادات ارائه شده جهت حل این مشکل استقبال کرد.

وی در این خصوص اضافه کرد: علی رغم اعلام آمادگی کمیته امداد مبنی بر استقبال از پیشنهادات شورا برای حل مشکل، اما متاسفانه از طرف مدیران شهری و استانی اراده‌ای برای حل این موضوع مشاهده نشد .

سلماسی با تاکید بر اینکه خواسته بنده به عنوان یکی از اعضای شورا به طور صریح این است که به همت شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم جلسه‌ای با مدیران ارشد استانی، شهری و متولیان این امر در کوتاه ترین زمان ممکن با رویکرد چاره اندیشی جهت به دست آوردن راهکار مناسب برای حفظ بنا برگزار شود اظهار کرد: در غیر این صورت در چند روز آینده شاهد از سرگیری ساخت و سازها جهت احداث مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره) در مجاورت عمارت نورمهال خواهیم بود.

رییس کمیسیون  فرهنگی اجتماعی شورای شهر  با اشاره به ارزش بنای نورمهال اظهار کرد: حریم ساخت و ساز ساختمان مجتمع کمیته امداد در جوار نورمهال بسیار کم است در صورتی است که یک بنا وقتی واجد ارزش باشد حریم مشخصی برای آن تعریف می شود و این در حالی است که برای ساختمان نورمهال حریم مناسبی تعریف نشده است.

سلماسی با بیان اینکه با ساخت و ساز در زمین مجاور بنای نورمهال، قطعا این عمارت تحت شعاع قرار گرفته و بنا آسیب می‌بیند، ادامه داد: هر چند از نظر قانونی ساخت بنا در جوار عمارت نورمهال حق قانونی کمیته امداد است و ما نیز تابع قانون هستیم اما انتظار می رود با همت و همکاری با رائه راهکار مناسب از ساخت و ساز در این محوطه جلوگیری شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.