چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳

زنگنه: ۸ ساعت با وزیر نفت عربستان دعوا کردیم

آرش خلیل‌خانه

زنگنه

وزیر نفت گفت: امروز اطلاعات مربوط به صادرات نفت با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی هستیم، اطلاعات جنگی محسوب می‌شود و هرکس می‌خواهد آن را منتشر کند باید با هماهنگی باشد؛ چراکه به منافع ملی آسیب می‌زند.

قدس آنلاین: بیژن نامدار زنگنه در پایان جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص اعلام اطلاعات فروش نفت ایران در رسانه ملی گفت: پیش‌تر هم گفتم با چه نیتی برخی اطلاعات داده می‌شود؟ البته اطلاعات درست نیست و اینکه بازنشر می‌شود هم کار خوبی نیست.
وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به صادرات نفت با توجه به اینکه در جنگ هستیم، اطلاعات جنگی محسوب می‌شود و هرکس می‌خواهد آن را منتشر کند باید با هماهنگی باشد؛ چراکه به منافع ملی آسیب می‌زند. 
وزیر نفت همچنین در خصوص روند گازرسانی‌های روستایی در کشور گفت: حدود ۸ تا ۹ روستا را گازرسانی می‌کنیم و عملا کار به پایان رسیده است. در چند استان صد در صد هستیم. چند استان کمی عقب‌تر هستند که ما همت‌مان را برای آن‌ها گذاشته‌ایم که شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، کرمانشاه و آذربایجان غربی است. در حال حاضر جمعیت تحت پوشش گازرسانی روستایی نزدیک ۸۵ درصد و گازرسانی کل کشور نیز ۹۳ تا ۹۴ درصد است. 
وی همچنین در خصوص دیدار با وزیر نفت عربستان در اجلاس اوپک گفت: دیدار خصوصی نداشتیم و در حد احوالپرسی بود، اما در داخل جلسه ۷ تا ۸ ساعت با هم دعوا کردیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.