چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰

سقف وام مسکن مهر افزایش یافت

مسکن

بانک مرکزی از افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر برای ۲۰۰ هزار واحد این طرح خبر داده است. رقم افزایش وام مشخص نیست اما به نظر می‌رسد وام این تعداد مسکن مهر از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت تا متقاضیان این طرح هزینه تکمیل آنرا پرداخت کنند.

قدس آنلاین: مطابق اعلام بانک مرکزی دیروز در جلسه ۱۲۷۴ شورای پول و اعتبار به ریاست همتی، رییس کل بانک مرکزی، برگزار شد کهپس از توضیحات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر لزوم اتمام پروژه های طرح مسکن مهر تا پایان سال جاری، شورای پول و اعتبار برای ایجاد فضای رقابتی و تسریع در تعیین تکلیف پروژه های باقیمانده طرح مزبور با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر برای ۲۰۰هزار واحد مسکونی موافقت کرد.

در حال حاضر حدود ۴۲۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در سراسر کشور وجود دارد که شامل واحدهای فاقد متقاضی نیز می‌شود. طی هفته‌های اخیر زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش وام مسکن مهر به ۵۰ میلیون تومان برای تسریع در عملیات تکمیل آنها مطرح شد. گرچه در خبر بانک مرکزی رقم افزایش سقف وام مشخص نشده، اما به نظر می‌رسد این افزایش همان ۱۰ میلیون تومان خواهد بود تا به این ترتیب سقف وام از ۴۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان برسد. شهر جدید پردیس احتمالا سهم بیشتری از مصوبه شورای پول و اعتبار خواهد برد.

با افزایش سقف وام در واقع متقاضیان مسکن مهر هستند که هزینه تکمیل واحدهای باقیمانده را به دوش خواهند کشید.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نظرات

  • حامد مالمیر ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۶:۳۷
    0 0
    مسکن مهری که روزی روزگاری قرار بود حمایت کننده قشر متوسط به پایین جامعه باشد حالا و با وجود دلالهای بیشمار به آرزوی آن اقشار مبدل شده است. در همین مسکن مهر پردیس واحد زیر 500 میلیون تومان دیگر پیدا نمیشود.... لطفا این را بررسی فرمایید.... آن هم جایی که هنوز همه ساکن نشده اند بوی فاضلاب و تعفن بیشترش را فرا گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.