شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی :

کشور سالانه به حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد

مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت در ۶ سال گذشته اقدام قابل توجهی برای تولید مسکن در کشور نکرد.

به گزارش قدس آنلاین، حمید بنایی اظهار داشت:  قطعا در شرایط کنونی اولویت اصلی در حوزه مسکن، تقویت بخش تولید و توسعه ساخت و ساز در کشور است که این مسئله تنها با حمایت اجرایی و مالی دولت از سازندگان محقق خواهد شد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارها کشور سالانه به حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد، اما متأسفانه دولت در ۶ سال اخیر اقدام قابل توجهی برای تولید مسکن انجام نداده است.

بنایی افزود: در دو سال پایانی دولت دوازدهم، وزارت راه و شهرسازی به دنبال ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید است، البته این میزان نیز کفاف نیازها را نمی دهد، اما باز هم  اقدام مثبتی تلقی می شود، بنابر این امیدوارم این برنامه هر چه سریع تر عملیاتی شود.

وی ادامه داد: ارائه زمین رایگان، افزایش ۶۰ درصدی وام ساخت، کاهش عوارض صدور پروانه، راه اندازی بازار تعهدی مصالح ساختمانی از مهم ترین اقدامات دولت برای ایجاد رونق در بازار ساخت و ساز مسکن است تا سازندگان و پیمانکاران به پای کار بیایند.

بنایی با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی درباره عدم افزایش وام خرید مسکن، گفت: به نظر من باید در کنار افزایش تسهیلات ساخت مسکن، فکری برای تقویت قدرت مالی خریداران نیز شود، در غیر این صورت بازار هر چه قدر هم جذابیت داشته باشد، نمی تواند مشتریان را به سمت خود بکشاند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا افزایش تسهیلات در دو حوزه خرید و ساخت و ساز مسکن باید در کنار هم محقق شود تا در آینده شاهد رونق گرفتن بازار مسکن و خروج این بازار از رکود تورمی باشیم.

منبع : خانه ملت

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.