یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

اعطای ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی خراسان رضوی

مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از اعطای ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در خراسان رضوی از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد سنجری اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی در راستای اجرای برنامه‌های توسعه اشتغال به فعالان این بخش پرداخت شده است.  

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: شرکت‌های تعاونی نقش و جایگاهی ویژه در زمینه رونق تولید و اشتغال استان داشته‌اند و بخش تعاون به عنوان بخش مردمی اقتصاد در توسعه اشتغال، فقرزدایی و گسترش عدالت اجتماعی نقش و تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود: همه ما باید رفتارها و تصمیمات غلط خود در رابطه با تولید و فضای کسب و کار را اصلاح کنیم تا در شرایط افزوده‌شدن مشکلات حوزه کسب و کار شاهد عدم اثرپذیرب تحریم‌ها در حوزه تولید باشیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به نهادینه شدن حضور بانوان در پست‌های مدیریتی، بیان کرد: ۴۹.۵ درصد جمعیت استان بانوان هستند و در خراسان رضوی زنان ۲۶ درصد اعضای شوراهای شهر و روستا را تشکیل می‌دهند و ۲۰ درصد نرخ مشارکت اقتصادی نیز متعلق به این گروه از جامعه است و باید تلاش کنیم بستر حضور بانوان را بیش از پیش افزایش دهیم.

سنجری تصریح کرد: در حال حاضر ۵۷۸ تعاونی فعال در سطح استان داریم و تعداد ۶ هزار نفر عضو این تعاونی‌ها هستند.

وی تشکیل تعاونی‌های بانوان در سال گذشته را به عنوان یکی از اقدامات خوب و موثر در مسیر توسعه اقتصاد مقاومتی برشمرد و تاکید کرد: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی در راستای اجرای برنامه‌های توسعه اشتغال به فعالان این بخش پرداخت شده است و حمایت‌ها در این حوزه تا حد توان ادامه می‌یابد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.